Společenskou místností, kde si rádi s přáteli popovídáte nebo trávíte s rodinou volný čas třeba při sledování televize, se nejvíce rozumí obývací pokoj. I proto je důležité jej vybavit a zařídit tak, aby působil přirozeně, líbivě a rovněž dokázal něčím zaujmout. V tomto ohledu je tedy dobré vsadit na moderní nábytek do obýváku.

Jistě jste se setkali s obývacím pokojem, který byl až přehnaně vybavený různými doplňky. A nebudeme daleko od pravdy, když zmíníme, že těmi doplňky je myšlený různý porcelán, andílci, sloni z keramiky, vázy, apod. Nejhorší možností, jak z obýváku udělat spíše vetešnický koutek, je vystavit na polici vše, co vám někdo daruje. Často se tak z doposud pěkného a zdařile provedeného obývacího pokoje stane jeden velký nevkus. A nespravíte to ani tím, když máte moderní designový nábytek, ba naopak, jeho originalitu tím rázem zcela zastíníte. Šetřete tak s různými doplňky a interiér zbytečně nezahlcujte nepraktickými věcmi, vyplatí se to.

Jaký nábytek se nejlépe hodí do obýváku

Když už chcete mít zdařilý obývací pokoj, zaměřte se hlavně na nábytek a vybírejte takový, který do něj ideálně zapadne. Zde však záleží na vašich financích, ale i ten levný dokáže do místnosti vnést kouzlo. Pokud jste zastánci přírodních materiálů, můžete zvolit celomasiv. Levnější variantou je pak kombinace masivu a dýhy. Své místo si v domácnostech našel i dýhovaný nábytek, vyrobený třeba z dubu, buku, třešně, javoru, břízy, olše, smrku, apod.  Pokukujete-li ještě po něčem levnějším, možností je lamino.

Velké oblibě se dostává i nábytek z palet a věřte, že mnohdy budete překvapení, co se z nich dá vyrobit. Zkušení kutilové si s výrobou nábytku z euro palet poradí doma ve svých dílnách, ostatní zřejmě raději využijí některé firmy, jež se výrobou zabývají. V každém případě i s tímto nábytkem ohromíte nejednu návštěvu a leckdy ušetříte víc, než při koupi klasického nábytku.

Ohledně barvy nábytku směrem k výmalbě prostoru je těžké radit. Vše záleží na vkusu každého z vás a dispozici prostoru. Důležité je to, aby nábytek do obýváku nesplynul s barvou zdi. Musí být patrné odlišnosti.

Zdroj foto: foter.com