Stejně jako dospělý člověk, i dítě potřebuje k dobrému spánku kvalitní postel. Její výběr je hlavně na rodičích, kteří by neměli podcenit několik základních pravidel, jako materiál, správný rozměr a tvrdost matrace.

První otázka se týká koupě samotné postele. Pokud opravdu chcete, aby mělo dítě klidný spánek, netrpělo na bolesti zad a jiných částí těla, zapomeňte na nákup dětské postele v obchodních centrech, které nejsou na tento sortiment výrobků přímo zaměřené, ale raději si vyhledejte konkrétní specializované obchody. Má to hned několik opodstatnění. Ušetříte čas, v klidu si prohlédnete všechny nabízené postele a sami si uděláte obrázek o takové, která nejlépe zapadne svým designem do stylu, ve kterém je dětský pokoj zařízený. Další roli hraje také kvalita a pomoc s výběrem. Jen v obchodech zaměřených na postele a dětský nábytek z masivu, vám dokážou přesně poradit a zvolit ideální dětskou postel.

Co u dětské postele neopomenout

Rozhodně by měla být bytelná a odolná, už jen z toho důvodu, že děti mají v oblibě skákat po posteli. Pak samozřejmě volba materiálu. Čím lepší dřevo, tím dražší, zde je to otázka peněz, ovšem dnes se již dělají kreativní a designové postele v různém barevném provedení, takže i levnější varianta dřeva může vypadat zdařile a s kvalitou to také není špatné. Dále byste měli věnovat pozornost rozměrům postele. Ty menší jsou pro děti útulnější, ale zase z nich rychle vyrostou, takže vás brzy čeká koupě nové. Vyberete-li větší, zde už jsou na výběr i patrové postele a stejně tak sou natolik rozměrné, že si k dětem můžete lehnout i vy v případě, že se jim budou zdát zlé sny. Výhodou je, když má dětská postel rovněž úložný prostor. Můžete jej využít jak k uschování peřiny a polštáře, tak i třeba na hračky. Máte obavy z toho, že by vám dítě mohlo v noci z postele spadnout? Tento problém může vyřešit zábrana.

detska-multifunkcni-postel-s-uloznym-prostorem-90x200-revers-bilaPozor na výběr matrace

Říká se, že dobrý spánek dělá kvalitní matrace. Něco na tom zřejmě bude, neboť jde o součást postele, na které vlastně ležíme. U dětí byste při jejím výběru měli být obzvlášť ostražití. Matrace by pro dítě neměla být ani tvrdá, ani měkká. Poznáte to tak, že pokud si lehne na záda a pokrčí nohy, pod bederní oblastí by měl prostrčit dlaň, ovšem nesmí to jít příliš snadno, v tom případě je matrace příliš tvrdá a naopak by to nemělo jít ani lehko. Stejné je to i v případě, že leží na boku. Páteř by měla být v rovině. Z použitých materiálů matrací je na trhu k dostání pružinová matrace, pěnová matrace, zdravotní matrace nebo matrace z líné pěny.

Velmi obsáhlý sortiment, kde si jistě vyberete, mají v internetovém obchodě INTENA – Dětské pokoje. Najdete tam nejen řadu různých doplňků pro děti, ale užitečné informace a služby, které se vám budou hodit.