Nábytek do dětského pokoje je snad tím nejnáročnějším na výběr. Upořádání dětského pokoje musí být dětem uzpůsobeno na míru a být maximálně funkční. Na co si při výběru dětského nábytku dát pozor? A jak vybrat ten správný? Připravili jsme pro vás několik tipů.

V dětských pokojích je nejčastějším problémem to, jak nábytek uspořádat. Řešit se musí dostatek místa, ale zároveň i dostatek prostoru na hraní. V dětském pokoji by neměla chybět ani zóna učení, ve které bude mít dítě dostatek prostoru pro školní pomůcky.

Prostor vs. funkčnost

Dostatek prostoru jde s funkčním nábytkem spojit, a to poměrně jednoduše. Stačí si udělat podrobný plán. Při výběru nábytku vsaďte na ten, který má dostatek odkládacích ploch – myslete na zásuvky a výklopy. V dětském pokoji je potřeba neustále něco někam uklízet. Samozřejmě nesmí chybět ani různé police – ty dají pokoji zajímavý vzhled. Nemusí to být jen klasické rovné police, do pokoje dětí můžete pořídit i police ve tvaru zvířat – za ty si ale trochu připlatíte. Úložný prostor můžete získat i koupí postele s úložným prostorem. Myslete také na to, že postel musí mít kvalitní rošt a matraci! Při výběru postele také myslete na to, že děti rostou – kupte tedy postel o něco větší.

Zóna hraní – nechte děti, ať si vyberou

Co se týče hrací zóny, nejlépe uděláte, pokud do jejího zařizování zapojíte samotné děti. V hrací zóně by neměly chybět houpačky nebo závěsná křesla. Ty se dětem budou zaručeně líbit. Nic nezkazíte ani tím, když pořídíte sedací pytel třeba ve tvaru nějakého ovoce, apod.

Zóna učení – vsaďte na kvalitu

Vybavení zóny učení by mělo být celé na vás. Do učícího koutku patří hlavně dostatečně velký psací stůl a kvalitní židle. Zejména výběr židle nepodceňujete! Samozřejmostí je i funkční osvětlení.

Podlahová krytina – nemusí být jednotná

Podlahová krytina v dětském pokoji nemusí a ani by neměla být jednotná. V hrací zóně by měl být například koberec – děti totiž při hraní často sedí a linoleum nebo plovoucí podlaha není to pravé ořechové.

Nepodceňujte vybavení dětského pokoje, pokud si nevíte rady, poraďte se s odborníky.