Klidný, spokojený a pohodový spánek? Někteří k němu mají daleko. Vstávají unavení, bolí je v oblasti zad a v tomto stavu jít do práce, je pro ně noční můrou. Kde je chyba?

Jednoznačně při výběru postele, postelového roštu a matrace. Pokud si na těchto třech věcech nedáte záležet, nikdy se dobře nevyspíte. Základem je postel. Dřevěná patří stále mezi vyhledávané produkty. Je to nejen díky materiálu, ale i pro různé barevné varianty a provedení. Dřevěnou postel vlastně tvoří jen jakási kostra, která je následně doplněná o rošt a matraci. Důležité je vybírat bytelnou, s pevnými nohy postele, aby byla stabilní a nedošlo k následnému rozviklání. Někde je k dostání i s úložným prostorem, ať už formou šuplíků nebo příhradových boxů.

8688

Levnější nebo dražší?

Otázku přizovací ceny řeší naprosto každý, ale odolejte některému výrobku, když vám na první pohled padl do oka, že? Mezi ty dražší bezpochyby patří masivní postele. Jejich výhodou je stabilita, velká nosnost a stejně tak skvělý design. Lidé navíc milují, když přijdou do ložnice, která voní dřevem. U těchto typů postelí bývá samozřejmostí úložný prostor. Z hlediska použitého materiálu, kterým je buk nebo dub, si budete muset vytáhnout více peněz z peněženky, na druhou stranu ale dostanete kvalitní postel, jenž je vhodná i pro alergiky, protože se v ní nezdržují roztoči. Navíc je nenáročná na péči.

Pro ty, kteří si takovou postel nemohou dovolit, samozřejmě existují i levné postele. Rozdílem je použitý materiál, kdy jsou vyrobeny z měkkého dřeva. Po konstrukční stránce nejsou tak bytelné, přesto není důvod k nějaké panice a jejich zanevření. I ony se vyrábí v moderním stylu, s řadou doplňků a nechybí ani úložné prostory.

Ať už si vyberete jakýkoliv typ postele, jejich nákup volte u ověřených a kvalitních prodejců, byť je třeba najdete na internetu.Tam máte navíc možnost si v klidu a z domova všechny výrobky prohlédnout a udělat si bližší představu o designu a barevné variantě.