Nevíte, jakou barvou si vymalujete zeď v obýváku? Uvažujete o tom, jak si oživíte vaši ložnici? Zkuste fototapety! Stále více lidí vyhledává obrazové tapety na zeď. Není divu, je to jeden z posledních trendů, i vy si tímto způsobem můžete vyzdobit váš domov. Budete mít neokoukaný a originální design. Fototapety totiž nemusíte mít jenom na zdi!

Druhy fototapet

Asi nejklasičtější jsou papírové tapety, z nichž jsou nejkvalitnější dvojvrstvé ražené tapety, tedy duplexní. Na dokonale hladké povrchy se používají samolepící vinylové tapety, a to především na dveře, lednice, kuchyňské dvířka a linky či sádrokarton. Stále více oblíbenou novinkou jsou vliesové fototapety, jejichž velkou výhodou je snadná aplikace na zeď. Lepidlo totiž natřete jen na zeď, a pak lepíte jednotlivé díly. Tuto tapetu pak můžete kdykoliv sundat a na stěně nebudou žádné zbytky po ní. Dokonce ji můžete použít znovu jinde.

Jednodílné nebo vícedílné?

Při výběru tapet si mimo jiné také vybíráte, zda si pořídíte jednodílnou tapetu, či vícedílnou tapetu. Velkoplošné neboli jednodílné slouží především jako větší obraz na stěnu, pokrývá část stěny. Zatímco 8-dílná tapeta může pokrýt vaši stěnu na celou šířku i výšku.

Hodí se opravdu kamkoliv

Dnes je na trhu nepřeberné množství motivů na fototapety. Hodí se i do dětského pokojíčku s motivy pohádkových oblíbených postav. Často používané jsou v ložnici s přírodními motivy nebo v obývacím pokoji s motivy města, květin či cihel a dřeva. Fototapety se svými motivy hodí také třeba do fitness centra nebo třeba kavárny. Pokud toužíte po opravdu originální tapetě, lze ji udělat i z vašich fotografií, což může domov udělat osobitějším a příjemnějším. Velmi stylovým prvkem jsou černobílé tapety, které se hodí do moderních bytů, ale také ke klasickým barevným stěnám a nábytku.