Krb dokáže vytvořit příjemnou atmosféru v každé domácnosti. Protože patří mezi velmi zajímavý doplněk interiéru, někteří s jeho vybudováním počítali již od prvních základů stavby domu, ti chytřejší ho rovnou oblékli do kamene.

I krb může vypadat moderně a luxusně. Zapomeňte na klasické barevné nátěry, dodejte mu šmrnc, díky kterému se místnost dostane do zcela jiných rozměrů. Použijte obklad, jenž vyniká dlouhou životností, nehoří a na výběr máte hned z několika druhů provedení v přijatelných cenách. Máte-li rádi přirodní materiál, zřejmě nebudete příliš váhat, protože jeho použití v interiéru je dokonalé a zcela ideální.

Zřejmě vás napadne otázka, jaký druh obkladu zvolit. Protože je nabídka víc než pestrá, pravděpodobně vás čeká delší vybírání. Přesto vám můžeme alespoň trošku pomoci a pokusit se vybrat materiál, jenž bude ladit s interiérem.

Sortiment obkladů na krb

Než si představíme jednotlivé druhy, je důležité se zamyslet nad vlastnostmi. Obklady na krb musí dobře snášet různé teplotní výkyvy. Vhodné je tedy vybírat buď kamenné a cihlové obklady nebo betonový obklad. Co se týče životnosti, nejmenší „délku života“ mají sádrové, za kterými následují cihlové. Vůbec nejlepší jsou kamenné obklady, jež vydrží i několik desítek let.

Každý má jiný úhel pohledu na barvu a zpracování obkladů, ovšem pokud můžeme doporučit některý produkt, pak u nás vítězí kamenný obklad Rusty. Jeho předností je rustikální design a přírodní materiál z břidlice. Nejen díky těmto vlastnostem si získal řadu spokojených zákazníků.

RUSTY-1

Další možné varianty

  • Mexicana Sand – inspirace u starých aztéckých měst, disponuje bohatou paletou barev, univerzální použití
  • Nepal Desert – přírodní dekorativní kámen
  • Palermo White – má styl sicilské architektury, možnost volby mezi bílou a grafitovou barvou
  • Jura Cream – podobnost s přírodním vápencem, elegantní vzhled obkladu
  • Marseille Volcanic – perfektně zapdá do skla i kovu, možnost výběru v libovolných barevných provedeních

I s těmito vyjmenovanými produkty je v nabídce 287 možných variant obkladů, a to by v tom byl čert, abyste si nějaký nevybrali.