sedaci-souprava

Znáte odpověď na nadpis článku? Možná si říkáte, že je to naprosto jednoduché, ale zdání klame. Zařídit obývák může být docela oříšek a to hned v několika aspektech. Musíte totiž vše promyslet tak, aby byl útulný, moderní, dalo se v něm dobře pohybovat a jakožto společenská místnost by měl pojmout návštěvu o větším počtu lidí. Proto si pojďme připomenout, na co se při zařizování obývacího pokoje zaměřit.

Prostor

Budeme-li brát v potaz, že začínáte stavět dům a přemýšlíte o jednotlivém uspořádání místností, obývací pokoj by přeci jen měl být umístěný ve větším prostoru. Prvním a zřejmě i tím hlavním důvodem je to, že pokud k vám přijdou přátelé na návštěvu, kde jinde je uvítáte, než právě v obýváku. A pokud jich přijde o něco více, je potom problém s jejich usazením tak, aby se každý cítil pohodlně. Na tento fakt navazuje další věc, kterou je sedací souprava.

Vybavení obývacího pokoje

Je jasné, že při sledování televize nebo právě při klábosení s přáteli budete chtít na něčem sedět. Trh je doslova zahlcený sedacími soupravami v různém provedení, je tedy z čeho vybírat. Co by vás mělo zajímat je dispoziční řešení sedací soupravy. Můžete koupit sedačku klasickou, rohovou, případně ve tvaru písmene U. Důležité je si místnost proměřit a to samé udělat u sedací soupravy. Je pak smůla, když zjistíte, že vám zabere tolik místo, díky kterému máte problém sotva projít. Přece jen by nějaký prostor měl zůstat i z toho důvodu, že budete chtít dokoupit ještě nějaké moderní křeslo. Samozřejmostí je rovněž obývací stěna. I zde se připravte na dlouhé vybírání, neboť modelů je nespočet a koupit se dají jak celé sety, tak jednotlivé kusy stěn.

obyvaci-stena

Co dále při výběru nábytku neopomenout

  • materiál a potah – vybírejte jen ten kvalitní, myslete na životnost a celkovou spolehlivost
  • styl – musí ladit s kontrastem místnosti, tzn. barvou zdí, apod.
  • další funkce – v případě sedací soupravy si rozmyslete, zda jí chcete i s úložným prostorem, případně rozkládací pro případ přespání