Nevíte si rady, jaké vlastnosti musí mít podlaha a co všechno je potřeba zohlednit při jejím výběr, aby vám vydržela dlouhá léta. Máte-li vrásky na čele a obavy, abyste nekoupili jen kus podlahové krytiny, čtěte dál tento článek, ve kterém vám poradíme všechny potřebné informace.

S výběrem podlahy je to podobné, jako když si jdete koupit nový nábytek. Vždy se musíte zaměřit na konkrétní věci a zohlednit je ve vztahu k interiéru a místu použití. Možná mi někdo z vás bude oponovat, že od toho jsou prodejci, kteří by vám měli poradit, jenže ne vždy je to pravda. Prodejce je od toho, aby prodal a je-li na skladě něco, čeho je potřeba se kvůli vyskladňování zbavit, klidně vám danou věc může vychválit a udělat z ní naprostou dokonalost. Takže, co vědět, něž uděláte konečný krok ke koupi podlahy?

Volba materiálu

Podlahy se vyrábí v různých tloušťkách. Je to z důvodu použitelnosti do jednotlivých místností. Tam, kde se budete pohybovat častěji a bude tedy docházet k většímu zatížení, je dobré zvolit silnější materiál. Mějte na paměti i případnou vlhkost v místnosti a samozřejmě vše směřujte k tomu, aby podlaha barevně seděla s interiérem. Zákazníci nejčastěji vybírají z těchto materiálů:

  • Lamino – má výborné vlastnosti a přednosti. Je odolný vůči otěru, snadno se pokládá, velký výběr z barevné škály.
  • Korek – vyniká výbornou odolností a pevností. Čím dál více si získává oblibu u zákazníků.
  • Dřevěné podlahy – mají dlouhou životnost a jsou příjemné na dotek.
  • PVC

Jak už to tak bývá, i zde kvalitu podlah ovlivňuje cena. Ten lepší sortiment bude pochopitelně dražší a tak je jasné, že ne každý si jej může dovolit. Nejvíce času lidé tráví v obývacím pokoji a kuchyni. Do těchto místností se jistě vyplatí koupit kvalitnější podlahu. Ostatní místnosti už lze řešit slabším materiálem krytiny.