Vánoce už jsou za dveřmi, a pokud ještě ve svém bytě nemáte žádné vánoční dekorace, je nejvyšší čas si nějaké pořídit! Jak jinak si připomenout Vánoce než bytem provoněným napečeným cukrovím a krásnou adventní výzdobou. Přestože se v kreativitě v tomto případě nekladou žádné hranice, měly by být dekorace laděny do typických vánočních barev, jako jsou červená, zelená, zlatá či stříbrná. Co vám doma ještě chybí?

Adventní věnec nesmí chybět

Tradiční vánoční dekorace, která by neměla chybět v žádné domácnosti. Nazdobený věnec se čtyřmi svícemi nám připomíná, jak rychle a neúprosně se Vánoce blíží. Se zapálením jedné ze svící si škrtáme adventní neděli, a celkem to učiníme čtyřikrát. Jelikož ale věnec po Štědrém dnu ztrácí své kouzlo, je vhodné si pořídit ještě jinou dekoraci, která nám bude připomínat Vánoce až do Tří králů.

Tradiční vánoční stromeček

Vánoční stromeček je neodmyslitelnou součástí Vánoce a stal se jejich symbolem. Každá rodina si však tuto tradici zdobení ustanovila podle sebe. V některých domácnostech najdeme stromeček již od začátku adventu, ale ve většině případů ho lidi zdobí až pár dní před Štědrým dnem nebo na Štědrý den samotný. Nelze úplně říci, která varianta je správná, důležité je, aby panovala v rodině harmonie a pohoda a každý si může zdobení stromečku uzpůsobit podle sebe.

Světýlka v oknech

Různé barvy, různé frekvence blikání. Tak nějak ve vánočním období vypadají okna domácností. Již se začátkem adventu spousta rodin vyvěšuje do oken barevná světýlka, která mají připomínat, že i zde se Vánoce slaví a že na ně dotyční nezapomněli. Zde se opravdu meze fantazii nekladou. Do oken lze umístit opravdu jakékoliv barevné kombinace, a protože mají být Vánoce svátky šťastné, platí zde čím hojnější výzdoba, tím lepší.

Vyzdobené květináče

Nejste-li zastáncem velkých dekoračních manévrů, zkuste na to jít s elegancí. Nemusíte mít v oknech tisíce blikajících světýlek, abyste zaujali. Zkuste si třeba jen zajímavě vyrobit vánoční květináč, zapíchejte do něj vánoční hvězdy, stromky, dárečky, vše co vás napadne. Použít můžete cokoliv, co máte doma. Použijte jen třeba vánoční stužku nebo vánoční řetěz. S Vánoci je tradičně spojena tzv. vánoční hvězda, tedy červená květina. Zkuste ozdobit třeba jen tu. Hotový výrobek pak umístěte třeba na stůl nebo na jiné zajímavé místo, kde se bude dekorace vyjímat.