Najít vhodné doplňky tak, aby ladily se zbytkem interiéru, bývá nelehký úkol. Pokud si opravdu nevíte rady, vezměte si na pomoc magazíny s tématy na bytový design. Získáte tak řadu inspirací, rad a skvělých nápadů.

Jak si vybrat samolepky na zeď

Ozdobné samolepící doplňky jsou poslední roky opravdu rozšířené a oblíbené. Je to totiž jednoduchý způsob jak levně a lehce vylepšit bydlení. Na trhu najdete mimo obrazců také nápisy, různé reliéfy, apod. Ovšem vybrat nástěnnou dekoraci tak, aby se „netloukla“ se zbylým nábytkem v místnosti, již moc lidí nedokáže. Nejčastějším problémem bývají nevhodně vybrané barvy nebo styl nábytku, který k samolepkám příliš nesedí. Nejprve si ujasněte, jaký tvar či symbol byste na zdi chtěli, potom si jej zkuste představit v místnosti, pro kterou má být určen a až teprve pak se odhodlejte k nákupu. Nevhodně vybraná dekorace vám může spíše na útulnosti ubrat než přidat.

Lepící nástěnné dekorace mají hned několik výhod. V první řadě mezi ně patří finanční dostupnost, pak také to, že si je můžete sami nalepit doma. Zvládne to každý, jelikož se jedná o nenáročnou činnost, ke které není potřeba žádná zručnost. Za málo peněz tedy do svého bytu vnesete hodně krásy. Samolepících dekorací na zeď je k dispozici velké množství, lze tak každou vaší místnost vyzdobit jinou samolepkou.

Další vkusné doplňky do interiéru

Interiér lze oživit také jinými způsoby. Můžete si zakoupit obyčejný obraz, vybrat nové záclony či závěsy, ale i takové klasické polštáře na sedací soupravě dokáží divy. Nebojte se pustit uzdu své fantazii. Vždy ovšem myslete na to, aby se vám v jedné místnosti netlouklo více stylů. To samé platí u barev, jednu místnost laďte maximálně do dvou barevných škál. Kromě dekoračních prvků myslete i na styl nábytku. I zde platí, že vše musí být v jedné harmonii. V případě, že si opravdu nebudete vědět rady, není od věci využít pomoc bytových designérů, jež jsou těmi nejlepšími odborníky na to, aby se z vašeho interiéru nestal jeden velký kýč.