Jestliže chcete, aby vám váš nábytek vydržel dlouho, potom mu v tom musíte trochu pomoci. O každý kus nábytku je potřeba se čas od času postarat. Nemusíte mít ovšem žádné obavy, protože se nejedná o nic složitého ani zdlouhavého. Poradíme vám, jak na to…

Dřevěný nábytek je téměř bez starostí

Pokud doma máte dřevěný nábytek, můžete si oddychnout. Dřevný nábytek totiž nevyžaduje žádnou zvláštní péči, tedy v případě pokud je již od výrobce vybaven kvalitním a odolných nátěrem. Kvalitně ošetřený dřevěný nábytek totiž zdárně odolává zubu času a je například i velmi odolný proti polití. Na co si ale musíte dávat pozor, jsou škůdci. Alespoň jednou do měsíce svůj nábytek zkontrolujte, jestli není napaden škůdci, pokud ano, začněte rychle jednat. Dřevěný nábytek omývejte pouze lehce navlhčenou nebo suchou houbičkou.

 

Nábytek z lamina jistě potěší

I moderní nábytek, který je vyroben z lamina, není nutné nijak zvlášť opečovávat. Díky umělým materiálům je totiž téměř nezničitelný a vydrží řadu let. Čas od času ale otřete všechny plochy nábytku hadříkem s mýdlovou nebo jarovou vodou. Ta spolehlivě vyčistí všechny případné nečistoty.

 

Na kůži si dejte pozor  

Mezi druhy nábytku jistě patří i sedací soupravy a tady přichází mírné problémy a starosti, protože právě sedací soupravy je nutné pravidelně udržovat. Pokud máte doma koženou sedací soupravu, potom ji musíte pravidelně omývat k tomu určenými přípravky. Rozhodně nepoužívejte vodu s mýdlem, protože tím byste mohli jen uškodit. Stejně pravidelnou péči vyžaduje i čalouněný nábytek. I ten ošetřujte pravidelně speciálními přípravky – tip – zkuste do nich přidat pár kapek citrónu, ten vrátí potahům jejich zašlou krásu.