Pokud chcete dětem vybavit jejich pokoj novým nábytkem, myslet byste měli nejen na praktické věci, ale rovněž se zaměřit i na kvalitu materiálu, ze kterého je vyrobený. Snadný výběr to pro vás nebude, výhodou ale je, že díky velké nabídce na trhu se dá najít naprostý ideál, z něhož budete mít pocit, že jste se trefili přesně do toho, z čeho budou děti nadšeni.

Na co při koupi nábytku do dětského pokoje myslet

V úvodu jsme mluvili o praktické stránce. Tím jsme měli na mysli nábytek do dětského pokoje, který bude „růst“ spolu s vaší ratolestí. Ono, když mu před nástupem do školy dovybavíte pokoj nějakým nábytkem, ideálem pro vás bude, aby mu v pokoji vydržel co nejdéle, nejlépe do období puberty. Proto je na trhu k dostání tzv. rostoucí nábytek. Ušetří vám peníze a také čas, kdy odpadá opakované kupování židlí, psacích stolů, apod. Pak samozřejmě musíte brát v potaz, že si bude chtít někam ukládat hračky, knihy, věci do školy, oblečení, atd. Takže u nábytku by neměly chybět odkládací přihrádky, věšáky, police a šuplíky. V případě šuplíků již dnes existují speciální dojezdové kolejničky, které, když do šuplíku strčíte, samy dojedou do úplného zavření. Píšeme to třeba z toho důvodu, že vás může štvát, když dítě s něčím neustále tříská a bouchá. A u šuplíků psacího stolu je tohle na denním pořádku. Dalším prvkem, jež budete u nábytku sledovat, je druh materiálu. Tady to bude oříšek, protože se dětský nábytek vyrábí v různém provedení, z různých dřevin a imitací a samozřejmostí jsou i všelijaké barevné variace. Mějte na paměti, že nechcete za pár let řešit obdobnou otázku s nábytkem, jako je tomu nyní. Podle toho by tedy měla být zvolena i hezká, ale neutrální barva. Oblíbenou kombinací je například kanárkově zelená s odstínem světle modré.

Když jste si nevybrali…..

Stát se může i to, že si z nabídky prodejců prostě nevyberete. Pak je tu ještě další možnost – návrhy dětských pokojů. Specializované firmy vám dle požadavků a zadání zhotoví dětské pokoje na míru. Vy sami tak budete jakýmsi designérem a vaší rukou bude psaný pokojíčkový sen. Je to pro vás velká zodpovědnost, ale chápeme, že hledáte-li něco, co na trhu prostě není, je to jediná z variant. Výhodou pro vás je, že se samotnou přípravou nábytku, jeho funkčností až do fáze výroby, vám pomohou vyškolení pracovníci dané truhlářské firmy, kteří za dobu své praxe již vědí, co děti hledají a vyžadují. To může být velkým plusem.

detsky-pokoj-03