Křeslo. V křesle čteme, odpočíváme po náročném dni, koukáme na televizi, povídáme si s přáteli, ukolébáváme děti, sníme o budoucnosti. Dá se říct, že křeslo je takový pomyslný člen každé domácnosti. Je tedy důležité vybrat správně, aby bylo každodenním parťákem.

Křeslo je kus nábytku, který prostor oživí a hlavně vynikne. A proto je třeba dbát na některé aspekty právě už při výběru. A my vám řekneme, co byste si měli ujasnit před koupí křesla.

Na co si dát pozor při výběru křesla?

Funkčnost

Nejdůležitější věc, nad kterou se musíte zamyslet před výběrem křesla. Na televizi se chcete dívat z pohodlného polštářovitého křesla, odpočívat nebo si číst vám nejlépe půjde v ušáku, návštěvy chcete posadit do pěkného stylového křesla. Je tedy důležité si hned na začátku říct, k čemu bude křeslo nejvíce sloužit.

Místo

Na začátku je potřeba říct umístění křesla. Uprostřed místnosti se asi nebude úplně hodit mohutný ušák. Oproti tomu ke zdi nebudete dávat žádné designové křeslo, které právě naopak vynikne v prostoru.

Barva

Máte už zařízený pokoj v nějaké barvě a chcete se toho barevného stylu držet. Nebo chcete nějakou divočinu, aby se křeslo v místnosti vyjímalo a každý si ho všiml ihned po příchodu?

Materiál

Materiál je velmi důležitý a hodně souvisí s tím, k čemu křeslo bude sloužit. Třeba s dětmi nebo zvířecími mazlíčky nebudete volit kožené křesla. Samozřejmě musí korespondovat i s ostatním nábytkem.

Velikost

Určitě než půjdete křeslo kupovat, změřte si volný prostor, kam chcete křeslo umístit. Pak byste mohli být překvapeni, kdyby vám omezovalo volný prostor. Nechcete se třeba dívat na televizi z obrovského pohodlného křesla, ale s nohami na televizi.

Doplňky

Aby bylo vaše křeslo dokonalé, je dobré zauvažovat také nad doplňky. K vašemu čtecímu koutku jistě bude slušet nějaký pěkný odkládací stolek na knihu nebo čaj a zajisté i lampa. Pokud máte křeslo jen k televizi, pořiďte si třeba nějaký pěkný polštářek.

Přejeme vám šťastnou ruku k výběru perfektního křesla do vašeho domova.