Disponujete-li velkou koupelnou, máte široké možnosti a je zcela na vaší fantazii a finančních možnostech, co si do ní pořídíte? Ale co když jste omezeni prostorem? Jak vybírat vanu do malé koupelny?

I v malých koupelnách může být vana

Mnohé (především panelákové) koupelny jsou dost malé a pro jejich majitele je problém umístit do nich nábytek, vanu, umyvadlo a další věci, jež do plně funkční koupelny patří.

Říkáte si, že sehnat do vaší malé koupelny vanu je nadlidský úkon a že se raději spokojíte se sprchovým koutem? Sprchový kout má mnohé výhody, ale pokud raději relaxujete ve vaně, vzdávat se jí nemusíte.

Vyrábějí se rozmanité druhy van a některé právě s ohledem na úsporu místa. Každý větší obchod (kamenné i internetový) s koupelnovým vybavením vám nabídne různé varianty těchto van.

Máte-li malou koupelnu, jistě vám přijde vhod, že je snadno k dostání i další koupelnové vybavení, se kterým ušetříte prostor (umyvadla, multifunkční nábytek atd.). Díky tomu se vám do koupelny vejde vše, co tam patří.

Různými triky (zrcadla, světlé barvy, vhodné doplňky) se vám podaří koupelnu zvětšit i opticky.

Výběr vany do malé koupelny

Chcete-li vanu do malé koupelny, nemusíte ji pořizovat na úkor dalšího vybavení. Podstatné je vybírat z vhodných modelů. Zaměřte se hlavně na asymetrické vany. Díky rozmanitosti jejich tvarů si najdete vanu, která půjde umístit ve vaší koupelně, aniž by zabrala příliš místa. Nejenže ušetříte místo, ale asymetrické vany jsou také moderní a zvlášť některé modely vypadají velmi elegantně.

Rádi se koupete, ale někdy upřednostňujete rychlou sprchu? Pořiďte si vanovou zástěnu a sprchujte se ve vaně bez toho, abyste zamokřili celou koupelnu.