Trendy v malování pokojů se rok od roku mění. Pokud chcete jít se změnou i vy, poradíme, jak vymalovat ložnici, abyste se v ní cítili dobře a každé ráno se probouzeli svěží a vitální do nového dne.

Při výběru barev na výmalbu ložnice samozřejmě vsaďte na vlastní styl, ale dejte si přece jen velký pozor. Do ložnice rozhodně nepatří svítivé barvy nebo okázalé barevné kombinace. Raději se rozhodněte pro maximálně tři barvy, které vhodně zkombinujte.

Barvy do ložnice – inspirace

Interiérové barvy podřiďte velikosti místnosti. Velkou ložnici můžete vymalovat i tmavšími barvami. Pokud je vaše ložnice malá, tmavým barvám se vyvarujte. Nejlépe se do ložnice hodí zelená, modrá, světle fialová nebo světle hnědá. Dejte si například pozor na používání žluté nebo oranžové. Tyto barvy totiž místnost spíše rozjasní, což právě v případě ložnice není to, čeho byste chtěli docílit. Výborně se do ložnice hodí i klasická bílá barva – ta působí trochu chladně, ale v případě ložnice to není na škodu.

Pozor na malování stropu

Při výmalbě ložnice si dejte velký pozor na malování stropu. Rozhodně na něj nepoužívejte tmavší barvy, mohlo by to dopadnout tak, že budete mít pocit, že se na vás strop bortí. Strop proto raději nechte světlý. Na strop se dají například umístit i zajímavé obrazce – vsaďte na hvězdy nebo abstraktní vzory. Záleží pouze na vaší fantazii. Ložnici můžete také ozvláštnit pomocí tapet. I při jejich výběru raději vsaďte na ty decentnější.

Jak vymalovat ložnici – fotogalerie

S pomocí webu hgtv.com jsem vám pro lepší inspiraci připravili několik vybraných fotografií, na kterých najdete ložnice v několika barevných provedeních.

DP_valencich-blue-bedroom-floral-bedspread_s4x3_lg
erinn-valencich-mariah-bedroom_lg
original_robin-callan-modern-bedroom_s4x3_lg
RMS_DPJohnson-brown-bedroom_s4x3_lg
RMS_rocketman72-purple-modern-bedroom_s4x3_lg
RX-IKEA_Bedroom-and-Mirror_s4x3_lg
RX-IKEA_Bedroom-Boys_s4x3_lg
RX-IKEA_Purple-Bedroom_s4x3_lg

Pokud se chcete o barevných odstínech dozvědět mnohem více, navštivte článek Jaké zvolit barvy do interiéru.