Image courtesy of photostock at FreeDigitalPhotos.net

To, že při vybavování interiéru je důležitý styl a především potom celková sladěnost, dnes snad již ví každý. Mnoho z nás ale dělá stále stejnou chybu, protože kombinuje mnoho různých stylů najednou. Místo pohody a harmonie proto vzniká v interiéru chaos a zmatek. Pokud stále váháte, jaký styl zvolit, inspirujte se třeba tím skandinávským. Přináší celou řadu zajímavostí.

 

 

Skandinávský styl vyniká barvami i materiály

Skandinávský styl, jak je zřejmé z názvu, je inspirován bydlení ve Skandinávii. Je pro něj proto charakteristická syrovost, umírněnost ale zároveň i dekorativnost a rafinovanost. Pro skandinávský styl je typické používání přírodních materiálů a to jak u nábytku tak i u dekorací. Nejčastěji jsou používány přírodní materiály jako je dřevo, kámen a sklo. Z barev jsou to opět barvy přírody – nejčastěji je to bílá, přírodní barva dřeva ale třeba i modrá a zelená.

 

Pro celou domácnost

Skandinávský styl není nijak přehnaně zdobný, a proto se hodí zejména pro milovníky jednoduchosti. Nábytek ve skandinávském stylu má jednoduché linie a je většinou v bíle barvě. Ta symbolizuje čistotu.  Právě proto se tento druh nábytku hodí do všech pokojů v domácnosti. Ve skandinávském stylu lze zařídit obývací pokoj stejně tak jako například kuchyň či koupelnu.

 

Jaké volit doplňky?

Pro skandinávský styl jsou opět charakterické doplňky z přírodních materiálů. Vhodné jsou svíčky, obrázky z tkaniny, textilie s pruhy nebo i sušené květiny. Platí ale, že čím méně, tím lépe. Cílem skandinávského stylu je navodit atmosféru klidu a harmonie. Proto to s doplňky není nutné přehánět. Vítězí jednoduchost. Vyvarujete se také používání výrazných barev – lepší jsou ty pastelové.