Myčka na nádobí patří neodmyslitelně dnes už do většiny domácností, ušetří spoustu drahocenného času i peníze. Vyplatí se koupit první, co vám padne do oka?

Kolik vás doma je?

Klíčovou věcí při výběru myčky je počet lidí v domácnosti. Většinou si myčku pořizují rodiny, které mají více členů. Ale využijí ji klidně jenom dva nebo jeden člověk. Dostupná je ve třech základních rozměrech. Tou největší a zároveň nejúspornější je myčka 60×60×85 cm. Do této myčky se vejde až 14 sad nádobí. Do menších kuchyní se hodí myčka 45×60×85 cm. S těmito rozměry umyje zhruba polovinu toho, co již zmiňovaný největší model. Pro jednotlivce, kteří se nechtějí zdržovat mytím nádobí, se nabízí stolní myčka, která se umisťuje přímo na kuchyňskou desku. Umyje však jen 4 sady nádobí.

Kde ji chcete mít?

I na tomto záleží. Možná budete chtít myčku zakomponovat do stylu vaší kuchyně, nejlépe, aby vypadala jak dvířka v ní. I to je možné s vestavěnou myčkou. Ta se vyrábí bez bočních stěn a horní desky, přední kryt se na ní nasadí až ve stejném stylu, jako jsou ostatní dvířka kuchyně. Informace o mycím procesu vám ukáže panel, který je umístěn na vnější straně dvířek. Pokud byste však chtěli, aby ovládací panel nebyl vidět, zvolte plně integrovaný ovládací panel, který je na horní straně dvířek, tudíž není vidět. Informace o mycím procesu se tedy promítají laserovým světlem na podlahu. Ovšem to není vždycky dobře vidět.

Pokud byste radši myčku v prostoru, tak se používají myčky podstavné. Můžou být prakticky kdekoliv, jejich výhodou je to, že jim lze odebrat horní kryt a vsunout pod kuchyňskou linku.

Bezpečnost především

Možná máte děti a tak vás napadá otázka, jak vyřešit otázku bezpečnosti. Vybírejte tedy takovou myčku, která je vybavena dětským zámkem. Ten uzamkne ovládací panel a může uzamknout i samotná dvířka myčky.

Ušetříte?

Podstatné informace o vaší myčce naleznete na energetickém štítku, ukáže vám hodnoty celkové roční spotřeby. Ale pozor! Rozhodně neplatí to, že čím levnější myčka je, tím méně spotřebuje, je to právě naopak. Pokud si připlatíte za úspornou myčku, bude vás ročně stát okolo osmi stovek. Za levou zaplatíte o shruba tři sta korun více.

Při dobré koupi vám může myčka ušetřit finance, čas i práci. Díky širokému výběru, můžete mít zrovna tu, která je jako ušitá pro vaše potřeby, chce to jen dobře vybrat.