Chcete mít pěknou a moderně zařízenou ložnici? Pak musíte dodržet několik zásad, aby se z vašeho místa pro odpočinek nestal jeden velký kýč. Pozornost věnujte nejen vhodné výmalbě, ale i zvolenému nábytku. Jak tedy neudělat chybu?

Chybu neuděláte, když se poradíte s odborníky. Je-li vaším snem vkusně a moderně zařízená ložnice, která se ponese na vlně aktuálních trendů, nezbývá, než oslovit projektanty, architekty a všechny ty osoby, jenž se v této oblasti pohybují a mají přehled. Místo pro odpočinek a relaxaci se neskládá jen z podlahy, osvětlení, vhodně zvolené barvy zdi, apod. Důležitou součástí je i nábytek.

Čím se řídit?

Především doporučením, které jste dostali od profesionála, ale také vlastním pocitem. Ano, vy budete v ložnici spát a trávit tam odpočinek, na vás tedy je, jak si jí zařídíte, ale jak už jsme uvedli, měla by mít jasná pravidla. Nepořizujte si nábytek, který nějakým způsobem provokuje, evokuje ve vás pocit úzkosti, samoty, temna, apod. Naopak, měl by vás uklidnit, ztišit, navodit pocit pohody.

Jaký materiál nábytku

Opět záleží na tom, co preferujete. Na výběr jsou přírodní materiály jako celomasiv nebo kombinace masivu a dýhy. Další možností je dýhovaný nábytek, vyrobený z javoru, buku, dubu, olše, případně jiných dřevin.

Co v ložnici nesmí chybět?

Dvě věci jsou nedílnou součástí každé ložnice. Dokážete si představit místo pro odpočinek bez postele? Asi těžko, že? Na jejím výběru hodně záleží, ale řada lidí si to příliš neuvědomuje. Vstáváte unavení, bolí vás záda a za krkem a máte pocit absolutního nevyspání? Důvodem může být nesprávně zvolená konstrukce, respektive rošt a matrace. Tyto tři věci spolu úzce souvisí a i zde doporučujeme obrátit se na pracovníky, kteří vám s výběrem pomohou. Takové čalouněné manželské postele, mají určitě něco do sebe, co myslíte?

postel-jednoluzko-signal-siena-90-90-cm

Druhým nábytkem, který si našel v ložnici své místo, je šatní skříň. Pokud chcete mít oblečení hned při ruce, co ráno sundáte nohy z postele, pak neváhejte s touto koupí. Skříně jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jejich zpracování sahá až do těch nejdokonalejších designových provedení, jejich součástí bývají i šuplíky nebo zrcadla. Výběr je opravdu široký.