Každá koupelna by měla být praktická, funkční a zároveň by na nás měla působit útulně. Měli bychom se v ní cítit co nejlépe. S tím samozřejmě souvisí, že by obklady, dlažba, zařízení i veškeré doplňky měly dohromody harmonicky ladit. Podívejte se na letošní koupelnové trendy, které rok 2017 s sebou přinesl.

Jaké vzory letos frčí?

Odstíny černé a bílé ovládly nejen naše obývací pokoje, kuchyně a další pokoje, ale letos se vloudily i do koupelen. Pro milovníky minimalismu se na trhu objevily obklady a dlažby v monolistických odstínech neutrální barvy, imitující beton, koupelnové povrchy s živoucí strukturou a jejími nedokonalostmi či s dalšími odstíny a kresbami tohoto materiálu.

Dřevo je klasika

Dřevo – nejpopulárnější přírodní materiál, který se na obkladech a dlažbách nosí už pár let. Dřevo patří ke klasice a díky moderním technologiím vznikají stále více propracovanější a věrohodnější keramické povrchy.

Ocel a zkorodovaný materiál

Jako protipól dřeva jsou pro letošek populární také ocelové či zkorodované desky v bronzové nebo platinové barvě, které jsou často doplněny o škrábance, známky broušení a opotřebení. Ve větších rozměrech jsou ideální spíše do interiéru, které jsou zařízené v industriálním duchu. Naopak v menších interiérech jimi lze obložit třeba vanu.

Novinka – imitace textilií

Letošní novinkou jsou věrohodné imitace různých textilií – od hrubě tkaných až po strukturované. U dlažeb tyto vzory evokují až koberec, díky čemuž se keramický materiál zbavuje nálepky chladného materiálu.

3D dekory

Pro vytváření zajímavého kontrastu jsou vhodné obklady s 3D efektem, které jsou letos absolutním hitem. Jedná se o reliéfní, plastické povrchy, které dokážou vytvářet trojrozměrné tvary. Tyto typy obkladů se pak nejčastěji kombinují do kontrastu s jednoduchými hladkými povrchy, díky které se vytvoří požadovaný 3D efekt.

Vana nebo sprcha?

Čím dál více lidí upřednostňuje volně stojící vany. Populární jsou ale i sprchové kouty, které disponují rovněž řadou předností.

Při výběru sprchového koutu bychom měli vědět, že jsou momentálně in ploché vaničky, které jsou zapuštěné v úrovni jako podlaha. Tím nabízejí bezbariérový přístup. Do koupelen rovněž dorazila také digitalizace, neboť si lidé chtějí své denní rituály co nejvíce zjednodušovat i zpříjemňovat. Takže napouštění a vypouštění vany, regulace teploty vody či přepínání na sprchu lze dnes zvládnout jedním dotykem díky elektronice.

K oživení koupelny pastelové barvy a květiny

Použité tmavé i jemné neutrální odstíny lze doplnit a oživit pastelovými tóny – zejména béžovou, světle modrou či růžovou. Tyto barvy totiž dokážou zjemnit linie prostoru a zachovat požadovanou kontinuitu. Tím si vytvoříte příjemný a útulný prostor pro odpočinek a relaxaci.

Do moderní koupelny patří i příroda. Doplňte ji proto domácími rostlinami, které dokreslí autenticitu přírody a vnesou do každé koupelny atmosféru spa. Jako živý doplněk poslouží palma, orchidej nebo sukulent.

Nechte si poradit

Pokud přemýšlíte nad rekonstrukcí vaší koupelny a nevíte, jak ji vytvořit, aby vše spolu ladilo a vzájemně se doplňovalo, pak doporučujeme obrátit se na koupelnové studio, které má s realizací koupelen bohaté zkušenosti a disponuje specialisty, kteří vám pomohou vytvořit koupelnovou místnost podle vašich představ.

Za poskytnuté informace děkujeme firmě EKO – DOMOV – koupelnové studio Boskovice.