Nábytek a sanitární keramika je něco, co vám z každé koupelny vytvoří útulný a designově zajímavý prostor. Máte možnost si vybrat, jestli dáte přednost jednoduchým barevným odstínům a tvarům nebo se rozhodnete trochu experimentovat a zvolíte neobvyklé a exotičtější řešení.

Uvažujete-li o přestavbě koupelny nebo o novém nábytku, podívejte se na společnost M&K. Najít ji můžete také na internetové stránce obchod m-k.cz, kde můžete vybírat mezi různorodými produkty pro kompletaci vaší koupelny. Patří sem například umyvadla, klozety, bidety, pisoáry atd.

Výběr nábytku do koupelny bývá většinou rozhodnutím na dlouhé roky, často dokonce na celý život. Zatímco nábytek v ložnici či dětském pokoji můžete vyměnit téměř okamžitě a kdykoliv se vám zachce, přestavba koupelny se neobejde bez větších stavebních zásahů. Proto si vše nejdříve pečlivě promyslete a zhodnoťte situaci. Teprve poté se pusťte do výběru keramiky, nábytku, baterií a dalších nezbytností. Nepodceňujte ani výběr barev a celkového stylu koupelny. Vždy dbejte na to, jestli budou koupelnu využívat také děti či senioři, a podle toho ji uzpůsobte. Není podstatné jaké má rozměry, ale jak splňuje všechny funkce, které se od ní očekávají. Díky vhodně zvolenému vybavení můžete vyčarovat i z malého prostoru plně funkční a designově plnohodnotnou koupelnu, ve které se budete cítit dobře. Při vhodném výběru nábytku lze vyřešit i úzké prostory, jejichž dispozici nelze ani při rekonstrukcích znatelně pozměnit. V dnešní době není problém vymyslet originální koupelnu svých snů a představ. Stačí si vše promyslet, najít vhodný nábytek a realizace může začít. Mezi netradiční prvky patří například kruhové vany.

Vana nebo sprchový kout?

Ještě v nedávné době bylo neobvyklé, aby koupelna postrádala vanu. Dnes však o vybavení koupelen rozhoduje především užitná plocha. Pokud jsou rozměry dostatečné, pak by v koupelně neměly chybět například masážní nebo rohové vany. Sprchový kout je sice praktický, nezabírá tolik místa, ale uznejte, že relaxaci ve vaně sprcha nenahradí. A v zimních večerech se naložit do vany s horkou vodou je prostě báječné a zcela odpočinkové.

rohové vany