Pečlivě vybrané zábradlí se stane zajímavou dekorací každého domu. Kované zábradlí nejen hezky vypadá, ale je také důležitým prvkem k ochraně zdraví nejen vašeho, ale také vašich blízkých a známých.

Interiér x exteriér

U kovových zábradlí není primárně dáno, k jakému konkrétnímu účelu je lze použít. Dobře sloužit mohou jak uvnitř domu, tak na zahradě či v jiném venkovním prostředí. V cestě jim nestojí ani točité schody. Stačí vybrat vzor podle vašeho vkusu. Rozhodně ale výběr zábradlí nepodceňujte, mělo by splnit svůj účel. Je důležité dbát nejen na design a vzhled, ale také na hustotu příček, správnou výšku madla a další. Hlavně v domácnostech, ve kterých jsou přítomné děti, je bezpečnost na nejvyšší příčce. Pro různé typy interiérů i exteriérů se samozřejmě hodí různé typy zábradlí. Naprosto ideální je, když kované zábradlí doplňuje například i kovaný plot a takovýto celek spolu hezky ladí. Zábradlí uvnitř by mělo být mnohem více propojeno s okolními prvky, než se na první pohled může zdát.

kovane-zabradli

Zábradlí na balkony

Kromě interiéru a venkovních prostorů lze kovové zábradlí umístit také na balkony. U venkovních zábradlí se kromě vzhledu dbá rovněž na dlouhodobou životnost a kvalitu materiálu. Je důležité, aby vybrané zábradlí vydrželo i nepříznivé počasí a ostatní přírodní vlivy. Toho lze dosáhnout pomocí tzv. žárového zinku, díky kterému bude zábradlí dostatečně ošetřeno na několik desítek let dopředu.

Výroba na zakázku

Své vysněné kovové zábradlí si můžete nechat vyrobit také na zakázku. Stačí, když oslovíte firmu kovářství Kacovský, sdělíte jí požadavky, popřípadě předložíte vlastní návrh a zábradlí vám bude zhotoveno na míru. Vzhled i celkový rozměr lze vždy přizpůsobit vašim požadavkům. Vyhověno samozřejmě bude i náročnějším zákazníkům, kteří v takovém případě v konečné fázi obdrží naprostý originál.