Máte rádi kreativní věci? Jste hraví a snažíte se do interiéru vytvořit své vlastní doplňky? Máme pro vás jeden dobrý tip. Co taková krabice s víkem? Víte, kolik věcí se s ní dá dělat a jak skvěle může zapadnout do místnosti? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Řeknete si obyčejná krabice. To sice ano, ale to ještě nevíte, jaký klenot z ní jde udělat. A ve výsledku budete koukat nejen vy, ale i vaši přátelé. Otázkám typu: „Kde jste to koupili“ nebo „Objednejte mi to taky,“ se odteď můžete jen smát. Prostě stačí jen trocha nápadu, inspirace a máte doma skvělý designový prvek.

Kvalitní archivační nebo úložné krabice

Co prvně budete potřebovat je kvalitní krabice s víkem. Takové ty běžné se příliš nehodí z toho důvodu, že nejsou dost pevné. Spoje, které bývají různě poslepované lepící páskou, by nemusely unést těžší věci, proto je vhodné si pořídit buď ty archivační nebo úložné. Prodávají se v různých rozměrech a velikostech, takže si doma vyberte místo, změřte jej a podle toho kupte. Pro ještě větší pevnost lze zakoupit takovou, která je vyrobena z kvalitní třívrstvé lepenky.

aa

Jak vyrobit ozdobnou krabici

K výrobě skvělého doplňku do bytu budete potřebovat nůžky, různé textilní materiály, např. přírodní plátno, dále tapety a nebo balící papír a samozřejmě disperzní lepidlo Herkules. Nyní už to je na vaší fantazii. Důležité je si jednotlivé strany krabice dobře změřit. Rozměry přeneste na výrobek, kterým budete krabici potahovat. Myslete na to, abyste si všude nechali tak 2 cm přesahu kvůli začištění. Pak už jen stačí postupně každou stranu natřít lepidlem a opatrně potahovat vámi vybranými motivy. Buďte kreativní, používejte různé barevné kombinace, klidně i křiklavější barvy, pokud chcete být výstřední. V případě tapet máte na výběr velkou škálu vzorů.

Způsoby použití

Takto hezky kreativní krabice lze použít prakticky na cokoliv. Můžete do nich uložit fotografie, hračky pro děti, sezónní obuv nebo oblečení a v případě kanceláří se hodí třeba na archivaci šanonů, apod.