V dnešní době, kdy v našich kuchyních převládají myčky, bychom neměli zapomínat na dřezovou baterii. Ač se může zdát, že práci za nás udělá myčka, i tak u dřezu strávíme polovinu času, co pobýváme v kuchyni. Nalijeme si sklenici vody, oplachujeme zeleninu, umýváme si ruce, atd.

Už nestačí jen otočit kohoutkem a čekat na studenou či teplou vodu. Nároky nás uživatelů jsou velké a tak se výrobci snaží nejen koukat na design, ale také přichází s vychytávkami, které usnadní život v kuchyni.

Vodovodní baterie už nejsou jen o designu, ale také o chytrosti.

Voda na čaj přímo z kohoutku

Ano, opravdu je to možné. Už nemusíte ohřívat vodu v konvici, jediným tlačítkem na baterii budete můžete zalít čaj, kávu, spařit jáhly. Nemusíte se bát, že se opaříte. I když teče 100°C voda, přesto není vodovodní kohoutek na dotek nijak horký.

zdroj: https://www.grohe.cz

Bublinky nejsou problém

Nemusíte se už vláčet s balíky perlivé vody, ani už nemusíte kupovat drahé přístroje na výrobu bublinek. Stačí vybrat baterii, která už umí perlivou vodu přímo z vodovodu.

Bezdotykové

Máte ulepené ruce od těsta a víte, že si ty ruce musíte umýt. S bezdotykovými bateriemi to půjde snadno. Jen stačí třeba hřbetem se dotknout a teče voda. Bezdotykové oceníte třeba, když máte v hrnci vodu na slití a nebudete muset hrnec odkládat.

zdroj: http://www.hansgrohe.cz

Chytrý senzor

Senzor je napojen na váš telefon a nemůže se stát, že vaše kuchyň bude vyplavena. Chytrá baterie totiž disponuje detektorem, který zachytí neobvyklý průtok vody a upozorní vás přes mobilní aplikaci. Přes tuto aplikaci můžete sledovat i tlak vody, teplotu i průtok. Lehce tak můžete sledovat, kolik protočíte.

Které vychytávce dáte přednost?