Protože si čím dál více lidí své bydlení upravuje podle nejnovějších trendů, výrobci osvětlení se zaměřili i na svůj segment produktů a začali nabízet nejrůznější druhy a typy osvětlení. Dnešní článek bude věnovaný LED panelům.

Jak už jsme zmínili v úvodu, lidé se při zařizování nebo rekonstrukci svého obydlí v poslední době hodně zaměřují na instalaci moderního osvětlení, které dodá interiéru zcela jiný rozměr. Je působivé, příjemné, elegantní, moderní, kreativní, jednoduše je to doplněk bytu, jenž má styl. Při výběru LED panelu je nutné zvážit několik podstatných věcí:

  1. Do jakého prostoru je chceme namontovat.
  2. Výkon dle velikosti daného interiéru.

V prvním případě musíte zvážit, jaký typ LED panelů se bude do dané místnosti lépe hodit. Na tento fakt navazuje uchycení osvětlení a hlavně barva světla. Obecně platí, že v místnosti, kde budete trávit delší čas, není vhodné mít studené osvětlení, ale vždy teplé. Výkon je rovněž nutné sledovat. Musí být takový, aby danou místnost dobře osvětlil vzhledem k jejímu využití.

Na co si dát při koupi  pozor

Osvětlení z LED panelů byste rozhodně neměli kupovat mimo ověřené a specializované obchody. Ačkoliv bude cena lákavá a podstatně nižší, ve většině případů jde o levnou elektroniku, která nejenom, že neosvětlí tak, jak by měla, ale má vyšší spotřebu, rozhodně není úsporná a hrozí riziko zahoření elektroinstalace.

Specifikace, výhody a druhy

Například LED panel 600 x 600 se montuje do snížených stripů a rastrů. Jeho výhodami je rychlá montáž, dobré osvětlení celého prostoru dané místnosti a má okamžitý start při zapnutí. Je složený z LED diod a tvarově se nejčastěji vyrabí jako čtverec, obdélník nebo v kulatém provedení. Tloušťka činí většinou kolem 3 cm.

Kdo ale zůstává věrný žárovkám, i ty se vyrábí v LED provedení. Jedním z nich jsou led žárovky e27. I u nich se rozlišuje výkon, svítivost, závit nebo zda jde o žárovku s bílým, případně teplým osvětlením.

Výhody

  • snadná montáž i instalace,
  • energetická úspora,
  • dlouhá životnost,
  • tichý chod,
  • okamžitý náběh při zapnutí.