Mako-Satén je materiál, který se těší velké oblibě u mnoha lidí. Co je pro toto povlečení charakteristické, je to, že materiál, ze kterého je vyrobeno, prochází procesem mercerace. Jedná se o speciální zušlechťovací postup, při kterém se zvyšuje lesk, a také odolnost tkaniny, aby vydržela dlouho a jen tak se neopotřebovala. Luxusní povlečení Mako-Satén se tak řadí mezi ty nejjemnější materiály, ve kterých můžete příjemně snít.

Ložní povlečení Mako-Satén

Mako – Satén se řadí mezi ty nejjemnější materiály, které jsou na našem trhu dostupné. Je to oboulícní úplet o vysoké gramáži. Tento druh materiálu se vyrábí ze 100 % čisté česané bavlny, která prochází procesem mercerování. Bavlna, která byla použita k výrobě povlečení Mako Satén, pochází z Egypta a považuje se za tu nejkvalitnější bavlnu na světě.

Proces mercerování- co je to?

Proces, při kterém bavlněná vlákna získávají nádherný a lesklý vzhled se nazývá mercerace. Díky tomuto procesu jsou vlákna pevnější a jemnější a navíc si luxusní povlečení mnohem lépe a déle drží barvu, která se fixuje ve vláknech. Při procesu mercerace je látka ponořena do roztoku louhu sodného (je důležité, aby byl koncentrovaný). V tomto roztoku vlákna nabobtnají a změní svůj tvar. Díky tomu se výrazně zvýší jejich pevnost. Bavlna tak získá vlastnosti velmi podobné hedvábí, navíc je velmi kvalitní a vzhledově opravdu krásná.

mako_saten_-_Luxusní_ložní_povlečení_EIRIN

Jaké má vlastnosti povlečení z Mako-Saténu?

Povlečení z Mako-Saténu je pevné a jemné. Díky procesu, kterým prochází, jsou jeho tkaniny skutečné kvalitní a vydrží stále stejně krásné po dlouhá léta. Ani při opakovaném praní se jejich vzhled nezmění a stále budou vypadat jako nové. Navíc je toto povlečení ideální do každého ročního období. V létě příjemně chladí a v zimě zase hřeje. Také odvádí dobře vlhkost z těla a jako bonus je velice často k dostání s nežehlivou úpravou.

Výběr

Výběr je samozřejmě na každém podle jeho vkusu, představ a přání. Kdo má rád jednoduchost, volí spíše jemné a jednoduché barvy bez výrazných vzorů. Jestliže se řadíte spíše mezi odvážlivce, kteří mají raději něco výraznějšího, můžete zvolit design s různými vzory a barevnými kombinacemi. Výběr povlečení z mako saténu je skutečně široký a vybere si každý.

Ideální rozměry

Rozměry, stejně jako vzhled a provedení se odvíjejí od vašeho přání a představ, a také vaší potřeby. Prodejci mají většinou připravenou jakoukoliv variantu. Pokud spíte s manželem každý pod svou pokrývkou, bude se vám hodit rozměr 140×200 cm.  Jestliže se rádi choulíte pod jednou velkou dekou, zvolíte nejspíše 200×200 cm. Vybrat můžete i prodloužené varianty, např. 200×220 cm.

Povlečení_MICHELLE1

Péče o saténové povlečení je důležitá

Tak jako o vše i o saténové povlečení z Mako-Saténu musíte pravidelně a správně pečovat. Není nutné používat příliš prášku na praní a není to ani vhodné. Stačí vám pouze třetina množství, které obvykle dáváte. Máchat byste měli alespoň pětkrát, pokud není určeno jinak výrobcem.

Povlečení Mako Satén je skutečně velmi kvalitní a ocení ho i nároční zákazníci.