Kuchyň už dnes není místnost, ve které se jen vaří. Kuchyň v současné době slouží také jako místo rodinného setkání, rodinné pohody a celkově je jí přikládána větší důležitost než v minulosti. Proto byste její vybavení a design neměli podceňovat.

Dříve bylo populární pořizovat si nábytek na míru. Dnes je možnost nechat si vyrobit kuchyňe na míru. Zařídit byste jí měli nejen podle svého vkusu, ale také prakticky. Pokud toužíte po kvalitní moderní kuchyni, nezapomeňte si také nejdříve rozmyslet, do jakého prostředí ji budete zařizovat. Například na rekreační chatu by působila moderní kuchyně trochu nevkusně.

Finanční zátěž

Pokud chcete luxusní kuchyň s extra komfortem, je jasné, že si připlatíte. Uspokojit lze i však zákazníci, kteří mají finance omezené a touží pouze po základní ale i tak kvalitní výbavě. Firma, které uložíte zakázku, vám podle vašich požadavků vytvoří 3D model, podle kterého se později dají doladit různé detaily a nejasnosti. Nejlevnější kuchyně na míru lze sehnat od 80 000,- Kč. Počítejte však s tím, že v ceně nejsou zahrnuty spotřebiče. Nadstandartní kuchyně vás může stát i 150 000,- Kč a výš.

Vše podle vašich přání

Co se týče výrobního materiálu a barevného provedení kuchyně či uspořádání, je zde vše na vás. Můžete mít kuchyň s ostrůvkem, do tvaru V nebo cokoliv, co vás napadne. V dnešní době již není problém sestavit požadované kuchyně. Inspirace může být také sestavený návrh, který pro vás připraví experti a odborníci. Pokud však máte již kuchyň vysněnou, stačí informace předat dál a sen zrealizovat. Rozlišují se tři základní typy kuchyňských linek:

  • Klasické
  • Rustikální
  • Moderní

Mezi nejčastěji používané materiály pořád patří dřevo (v různých barvách a provedeních), přírodní žula, mramor. A co se týče spotřebičů, stále oblíbenějším materiálem se stává tzv. nerez.

kuchyně

Nepodceňujte výběr

Vybrat správnou kuchyň není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Proto její výběr nepodceňujte. Kvalitní kuchyň by vám měla sloužit několik desítek let a jistě to nebude úplně levná záležitost. Její nákup si dobře rozmyslete.