Pokud právě zařizujete koupelnu, potom jistě řešíte dilema, jestli si pořídit vanu nebo vsadit na více praktický sprchový kout. Představme si výhody a nevýhody první varianty – tedy případu, kdy se rozhodněte pro vanu. Na co se při výběru vany zaměřit?

Prostor a pohodlí jsou na prvním místě

Ještě než vyrazíte do koupelnového studia, musíte si vše důkladně změřit. Výběr a velikost vany totiž závisí především na prostoru vaší koupelny. Vany se hodí spíše do větších koupelen, ale najdou se řešení i pro ty menší. V současné době je totiž na trhu mnoho různých typů van – vybírat můžete klasické obdélníkové nebo oválné vany, pořídit si ale můžete i ty rohové. Koupelnu tedy nejdříve změřte a poté vyrazte na nákupy.

Vyzkoušejte co nejvíce

Při výběru vany se rozhodně vyplatí, pokud si najdete čas a vyzkoušíte co nejvíce typů van. Nebojte se do vany vlézt a pořádně si ji vyzkoušet. Pokud se vám v ní leží špatně, ihned ji opusťte a pátrejte po jiné. Při výběru rozměrů vany si potom nechcete poradit od odborníků a myslete přitom na všechny členy své rodiny. Například zbytečně veliká vana vám bude jen na obtíž a navíc budete zbytečně plýtvat vodou. Správná vana by měla mít velikost „akorát“ – s tím vám poradí v každém studiu. Měla by mít také alespoň malý odkládají prostor.

Sázka na kvalitní materiál se vyplatí

V současné době jsou ještě stále nejvíce oblíbené vany, které jsou vyrobeny z akrylátu. Na trhu jsou ale i ty více odolnější, pro jejichž výrobu byla použita ocel nebo litina. Tyto vany jsou sice dražší, ale na druhou stranu se vyznačují delší životností a odolností. Ať už zvolíte jakýkoliv druh vany – pamatujte na jedno – ve vaně se musíte cítit maximálně pohodlně a vana by měla do vaší koupelny designové zapadnout!