Ačkoliv je nábytek samozřejmě důležitou a nezbytnou součástí bytu, ne vždy si ho lidé pořizují jen za účelem praktičnosti. I když máte celý domov vyzdobený nábytkem vyrobeným na míru, může vše vypadat a působit poněkud chladně a neosobně. Na co si tedy dát pozor?

Děti chtějí působivý a „hravý“ nábytek

Děti jsou to nejcennější, co máme, a tak je zcela přirozené, že jim chceme věnovat jen to nejlepší. Dětský pokoj by měl být zázemím, kde by mělo dítě cítit klid a pocit bezpečí. Rodiče by tedy měli vybírat nábytek zejména, co se týče funkčnosti. To hlavně v případech, kdy je dítě prozatím malé. Dětský nábytek do pokoje volte tak, aby se vaše ratolest o něj nezranila nebo aby nedošlo k nějakému vážnějšímu úrazu. Pořídit si můžete jak celkový nábytkový set, nebo si naopak vše vymyslet, navrhnout a nechat vyrobit na míru. Jsou ale kusy nábytku a věci, které do dětského pokoje vůbec nepatří a rodiče je tam přesto často umisťují. Jedná se zejména o křehké věci, které se při dětském hraní mohou rozbít. Proto se vždy vyvarujte skříním nebo komodám, které mají prosklené části. Uvažujete-li o koupi palandy, dobře si rozmyslete, jestli je vaše dítě už v takovém věku, aby se na postel bezpečně samo dostalo a poté bezpečně slezlo dolů. Rodiče často pořizují palandy malým dětem, které ještě po schůdkách či žebříku neumějí pořádně lézt a často z nich padají. Nábytek do dětského pokoje lze měnit s tím, jak vaše ratolest poroste.

Jak je to s nábytkem do jídelny

Asi všichni dbají na to, aby byla jídelna designově vybavena, protože je to místo, kde se schází nejen rodina, ale rovněž hosté a návštěvy. Je to reprezentativní místo, jenž nás nějakým způsobem vystihuje. Jídelní stůl volte podle toho, kolik u něj bude sedět lidí. Dnes se už dají pořídit také stoly rozkládací, které mají možnost rozložení a můžete tak učinit při nějakých větších událostech, kdy čekáte příchod více lidí. Jídelní stoly jsou prvním bodem, na který se vaše oči upnou, proto se rovněž zaměřte na estetickou stránku. Při výběru židlí dbejte nejen na praktičnost, ale i na určitý komfort. Židle, která sice hezky vypadá, ale nedá se na ní sedět, protože je tvrdá a nepohodlná, je vám k ničemu.

jidelni-stul-tre-15