Uvažujete, zda svá okna zkrášlíte záclonami nebo barevnými závěsy? Zkuste originální a moderní variantu – rolety. Dnes je v nabídce široká škála druhů rolet. Můžete si pořídit rolety do interiéru nebo venkovní. Které jsou ty nejlepší právě pro vás?

Venkovní rolety

Tento typ je stále více rozšířený a je k tomu důvod. Vypadají na první pohled velmi vkusně a čistě, můžete si vybrat z mnoha barev tak, aby ladily přesně k vašemu domu. Pokud se podíváme na praktickou stránku věci, tak předokenní rolety tlumí venkovní ruchy, takže pokud bydlíte v rušném prostředí, je to určitě dobrá volba. Také se budete cítit bezpečněji, protože chrání vaše okna. V neposlední řadě izolují teplo, v létě budete mít doma příjemný chládek a v zimě teplo. Pro hospodyňky je nespornou výhodou i snadná údržba.

Pokud se při výběru chcete zaměřit hlavně na bezpečnost, jsou na trhu bezpečnostní venkovní rolety, které vydrží opravdu hodně. Mohou zabránit vniknutí cizích osob do domu. Jestli se zajímáte spíš o estetickou stránku věci, můžete si vybrat třeba nevšední rolety s-onro nebo screenové rolety, ty se využívají zejména v kancelářských budovách, ale dnes je najdete i v moderních novostavbách.

Interiérové rolety

U těchto rolet jsou vlastnosti velmi podobné, ne-li stejné. Zde však máte možnost většího výběru, podle svého gusta. Proč?

Klasické rolety Den a noc mají velice podobný efekt jako žaluzie, pokud tedy chcete v domě klasiku, je to dobrá volba. Dalšími druhy jsou ještě blackoutové a screenové rolety. Vše v široké škále barev, typů, tvarů a vzorů. Průhlednost je důležitým aspektem a i zde máte na výběr od těch transparentních až po zatemňující. Hodí se zejména do čistých moderních domů a bytů.

Možná se bojíte, že se snadno zašpiní nebo poškodí, ale zbytečně. Látky, které se na rolety používají, jsou z vysoce odolného materiálu, který je nehořlavý. Jejich povrch je upravený tak, aby na něm neulpívaly částečky prachu. Některé látky s teflonovou úpravou jsou vhodné i do vlhkého prostředí, jakou jsou koupelny.

Zkrátka rolety jsou velmi praktickým pomocníkem se snadnou údržbou. Jestli máte náladu a chuť změnit něco u vás doma, tak rolety budou určitě správná volba!