Název vám možná nic neříká, ale ve skutečnosti jde úžasný prvek do každého domu. Asi hodně lidí by si přálo mít doma krb, ale některé od toho odrazuje cena, jiné nepořádek, který je s otevřeným ohněm spojený. Krbová kamna mají výhodu přinejmenším v tom, že jsou o dost účinnější, než běžný krb a také odpadá starost s nepořádkem od otevřeného ohně.

Nejsou kamna, jako kamna

Pokud si představujete, že je řeč pouze o rovné krbové vložce, vypadající jako vestavěné kamna do zdi, tak to není úplně pravdou. Krbové vložky jsou různých tvarů, například rohové, průhledové nebo třístranné. Tím dávají místnostem úplně jiný ráz. Třístranné většinou spojují dvě místnosti, například kuchyň a jídelnu. Vypadá to opravdu dobře a moderně. Pohled na oheň si můžete užívat ze všech stran!

Přikládat do takových kamen máte možnost dvířky, které tvoří zároveň jednu ze stran nebo z jiné místnosti. V druhém případě si užíváte oheň a přikládáte z druhé místnosti, kterou tím zároveň také vytopíte, třeba přikládání z chodby může být výhodou. Když k vám přijde návštěva, už  za dveřmi se zahřeje.

Jen kvalita

Taková krbová kamna a krbové vložky se vyrábí především u českých a německých firem, které dbají na nejvyšší kvalitu. Kamna jsou opatřena velmi kvalitním keramickým sklem, díky němuž bude zatápění daleko bezpečnější a zabrání tak vzniku požáru. Litina krbu je ošetřena žáruvzdorným matným lakem. Samozřejmě mezi vybavení nechybí ani klasický přívod externího vzduchu nebo propracovaný oplach skla.

Závěrem

Krbová kamna i krbová vložka vás nevyjde dráž, než samotný krb. Navíc se hodí do každého designu a skvěle doplní váš domov o nevšední zdroj tepla i světla. Oheň nelze ničím nahradit. Jeho teplo, i jeho světlo, oboje působí velmi dobře na psychiku člověka. Prožijte krásné chvíle v teple a pohodlí svého domova a dopřejte si opravdovou kvalitu i moderní a stylový vzhled vašeho domu.