V dneší době se stále více rozšiřuje využití kamenných obkladových panelů. Oproti klasickým nátěrům nebo tapetám mají obklady z kamene větší schopnost dát interiéru luxusní vzhled a lépe podtrhnout rysy celé místnosti.

Držte krok s dobou

Použití kamene v interiéru je světový trend této doby. Dnešní trendy si totiž zakládají na jednoduchosti a přírodní kráse, a to všechno kámen splňuje. Největší využití kamenných obkladů je v obývacích pokojích, nebo v místnostech, které slouží jako dominanta celého domu. Díky velké možnosti výběru můžete sehnat tyto obkladové panely téměř ve všech bavách a designech, a dokonale je tak spojit s vybavením místnosti.

 

Přírodní kámen, nebo imitaci?

Tyto obkladové panely lze sehnat z různých materiálů. Základem je samozřejmě přírodní kámen, ale v dnešní době se taky vyrábí imitace kamenných obkladů z různých směsí, které svou vrchní úpravou připomínají kamenný vzhled. Nejlevnější variantou je sádrová směs s vrchním nátěrem. Tyto desky se vyznačují nízkou cenou, ale malou životností proti opotřebení. Sádrové desky jsou pouze opvrchově upraveny a hrozí tak velké nebezpečí odloupnutí vrchního nátěru, nebo rozlomení desky při nárazu. Tyto panely také nelze využít ve vlhkých místnostech. Dalším umělým výrobkem jsou pak panely z betonových směsí. Tyto desky mají větší pevnost,mechanickou odolnost a při správné instalaci a ošetření se mohou využít i ve vlhkých místnostech. Pokud ale bude narušena vrchní vrstva bude i na tomto obkladu znát poškození a celkový vzhled bude narušen. Jestli se rozhodnete použít k obkladu panely z přírodního kamene bude tato volba nejbezpečnější. Kámen se vyznačuje svou přirozenou pevností, a při odloupnotí kousku panelu si tento panel stále zanechává svou původní tvář. Tato varianta je ovšem nejdražší. Její cena v porovnání se sádrovým obkladem stejného vzhledu může být až pětinásobná.