Dřevo, přírodní materiál, který se velmi často používá nejen stavebnictví, je třeba chránit, aby si udrželo svoje vlastnosti a sloužilo danému účelu co nejdéle. Dřevo chráníme především před vlhkostí, dřevokazným hmyzem, houbami a plísněmi. Při výběru ochrany musíme rozlišit, zda je námi ošetřované dřevo v interiéru nebo exteriéru a zvážit všechny vlivy, které na něj můžou působit.

V dnešní době máme na výběr z několika produktů, které nabízí nespočet výrobců. Orientace v takto zaplněném trhu není snadná, pouze cenou se tu řídit nejde. Měli bychom dbát na kvalitu výrobku, jak ovlivňuje dřevo a jak působí na své přímé okolí, čímž máme na mysli nejen životní prostředí, ale zda po použití daného výrobku nebudeme v jeho blízkosti dýchat škodlivé látky.

Oleje na dřevo

Oleje na dřevo se používají hlavně pro dřevo, jež se nachází v exteriéru. Obnovují jeho přírodní vzhled, vytváří vodoodpudivý efekt, mají vysokou penetrační schopnost a chrání před venkovními vlivy. Značka BONDEX nabízí několik odstínů olejů, které vaše dřevo ochrání, zvýrazní jeho přirozený vzhled a umožní jeho snadnější údržbu.

Vosky na dřevo

Voskový olej a vosk na dřevo se používá v interiéru. V nabídce je bezbarvý na bázi včelího vosku, který dřevu navrací přirozenou barvu a vzhled. Vytváří hladký a sametový povrch bez škrábanců.

Lak na dřevo

Lak na dřevo se hodí především do exteriéru, ale lze jej použít i v interiéru. Dřevu dodává vysoce lesklý vzhled a zvýrazňuje jeho texturu. Využívá se především pro nátěry ve vlhkém prostředí.

Lazury

Používají se nejvíce v exteriéru. Poskytují ochranný nátěr odolný vůči vlhkosti, povětrnostním vlivům a UV záření. Nabízí několik barevných odstínů a možnost matného, saténového či hedvábného vzhledu.