Každý správně zařízený byt se neobejde bez sedací soupravy v obývacím pokoji. Otázkou poté zůstává, jestli dáte přednost levné sedačce, která vydrží nanejvýš pár let nebo nějaké kvalitní, jenž kromě dlouhodobého užití nabídne také komfortní sezení.

Než si lidé vyberou, jaká sedací souprava na dalších několik let ozdobí jejich obývací pokoj, uběhne poměrně dlouhá doba. Výběr je totiž dostatečně rozsáhlý a většinou se nestává, že by budoucímu majiteli padnul do oka pouze jediný kus. Kromě toho také nastávají problémy s místem, neboť ne všechny sedačky se hodí do určitého typu pokojů. Kromě volby materiálu, k němuž se ještě dostaneme, vyvstává také otázka, zda-li zvolit klasickou či rohovou variantu sedaček.

Rozhodující je prostor

Pokud doma nedisponujete dostatečným prostorem, zřejmě se váš výběr omezí jen na klasické sedací soupravy, které jsou jednoduché, dá se s nimi hezky manipulovat a přizpůsobit je tak, aby v obýváku nepřekážely. Problémem může být, že takováto sedačka nenabídne tolik místa na sezení, což by v případě větší návštěvy mohl být problém. I přesto jsou i tyto typy sedaček velmi dobře zpracované, prodávají se v různém materiálu a v různých barevných kombinací, tudíž je z čeho vybírat.

190_a

Rohové sedací soupravy jsou pravým opakem. Sice je k jejímu umístění potřeba více prostoru v místnosti, ale zároveň na ní usadíte více lidí. Prodávají se v několika provedeních a mohou být vybaveny například podsvětlením nebo odkládacím prostorem. Tento typ sedačky využijí zejména početnější rodiny, které mají v obývacím pokoji dostatek volného prostoru. Ten můžete využít i dál, a to pořízením rozkládací rohové sedačky. Výhodou je, že dle potřeby máte během několika vteřin vytvořenou provizorní postel pro přespání návštěvy, rodiny, známých, apod.

Nepodceňujte výběr materiálu sedačky

Na začátku článku jsme zmínili otázku ohledně výběru materiálu. Zde je hlavní problém jestli vybrat čalouněnou či koženou sedačku. Pokud je sedací souprava kvalitní, tak je svým způsobem jedno, jestli se rozhodnete pro jednu či druhou variantu a záleží hlavně na vašich preferencích. Každopádně kožené sedačky nabízejí určitý luxus a úroveň, což vám bude každá návštěva ve skrytu duše závidět. Mimo jiné se lépe čistí, stačí vlhký hadřík na jejich setření. Kromě toho jsou kožené sedačky nabízeny v různých odstínech a tím pádem se nemusíte bát o to, že by nezapadly do interiéru vašeho domu či bytu. Někdo však nemá rád ten pocit, kdy se vám sedačka lepí na holou část těla. Proto raději volí čalouněnou sedačku. Ta je svým způsobem i teplejší, ale její udržování vyžaduje větší péči.