Rozhodli jste se koupit vestavnou chladničku? S čím začít, než vám bude instalována do interiéru?

Při výběru začněte s určením rozměrů

Základním kritériem výběru vestavné chladničky jsou její rozměry, je třeba brát v potaz fakt, že vestavné spotřebiče mají menší objem než klasické spotřebiče. Při kalkulování s rozměry vestavné chladničky musíte brát ohledy i na mezery mezi stěnou či zástěnou kuchyňské linky, které zaručují dobré odvětrávání. Dalším kritériem je výška nábytkových dveří a chladničky, což je problém, který se vyplatí řešit s odborníkem. Obecně se proto vyplatí navštívit kuchyňské studio, kde Vám zkušení odborníci poradí to, co je nejlepší právě pro Váš projekt.

Co se vhodných rozměrů chladničky týče, záleží vždy na vyhraněném prostoru. Jinou chladničku bude hledat majitel malého bytu a jiná se hodí do velké kuchyně, vždy tak vycházejte z dispozic Vaší kuchyně. K dostání jsou pochopitelně chladničky mnoha rozměrů, přičemž hloubka je však v drtivé většině případů 60 cm. Běžně se chladničky prodávají v rozměrech 85 až 210 cm výšky na 55 až 90 cm šířky, obecně platí, že jedna osoba vyžaduje zhruba 50 litrů prostoru chladničky a 25 litrů prostoru mrazničky. Například vestavné chladničky Whirlpool jsou distribuovány s objemem 371 litrů při 189 cm, a dokonce 401 litrů s výškou 200 cm.

3478

S instalací vestavné chladničky se obraťte na odborníky

Dalším kritériem je způsob otevírání, vždy si zkontrolujte, zda Vámi vybraná chladnička má panty na té straně, na které to potřebujete. Kromě těchto ryze praktických atributů je třeba brát v úvahu i to, že chladnička nesmí stát blízko zdroje tepla, jako například v blízkosti topení, sporáku či trouby. Instalace vestavné chladničky není zdaleka triviální záležitostí, a je proto velice vhodné obrátit se na profesionála, který si s montáží bude vědět rady.

Energeticky úsporné chladničky šetří životní prostředí i Vaše peníze

To, že zdánlivě drahá chladnička se ve výsledku může finančně vyplatit, dokazuje parametr energická třída. Při volbě úsporné chladničky třídy A++ ušetříte až o 30% více energie nežli u chladničky třídy A. Další parametr při výběru je hluk, který je pochopitelně u zařízení běžícího nepřetržitě velice důležitým faktorem. Do menších kuchyní se vyplatí vestavná chladnička s hlukem ideálně do 40 dB.

Dražší chladničky poskytnou moderní a praktické funkce

Pokud pro Vás není cena chladničky tím nejdůležitějším faktorem, můžete si připlatit za moderní chladničky nejvyšších tříd s moderními funkcemi. K dostání jsou chladničky vybavené dotykovým LCD displejem, na kterém lze snadno a rychle monitorovat i měnit teplotu lednice i mrazničky. Tyto moderní modely disponují odděleným ovládáním obou oddílů, a lépe se tak kontroluje jejich provoz. Mezi další moderní doplňky v chladničce může patřit například LED osvětlení, které poskytne to nejlepší osvětlení pro vnitřní prostory spotřebiče.

Moderní chladničky a mrazáky LG jsou taktéž vybaveny chytrými funkcemi jako Coolmatic a Frostmastic, které napomáhají uchovávat čerstvost potravin. Za zmínku stojí i model značky Liebherr, který je vybaven inovativní funkcí BioFresh. Funkce BioFresh díky teplotám těsně nad bodem mrazu při optimální vlhkosti vzduchu dokáže uchovávat potraviny jako ovoce, zeleninu či maso až třikrát déle čerstvé a chutné, plné vitamínů a minerálů. Kromě funkce BioFresh Vás okouzlí i mrazák, v němž jsou potraviny mraženy chlazeným vzduchem a veškerá vlhkost je odváděna mimo mrazicí prostor, díky čemuž se netvoří námraza. Velice populární je také tzv. IceMaker, díky připojení ke zdroji vody je totiž možné rychle a pohodlně získávat ledové kostky přímo z dávkovače.

Vestavná chladnička jako estetický doplněk kuchyně

V dnešní době zdaleka není výjimkou, pokud zákazníci vyhledávají vestavné chladničky právě jako zajímavý estetický prvek v kuchyni. Stylově mohou vypadat chladničky i zevnitř, v luxusních modelech dokonce nalezneme i nerozbitná skla odolná proti poškrábání, skvěle však vypadají i klasické elegantní skleněné odkládací plochy s nerezovými lištami.