Čas strávený poleháváním na pohovce patří k těm nejlepším okamžikům každého dne. Výběru správného gauče tak věnuje každá rodina spoustu času při rozhodování. A rozhodně narazí na otázku, jestli vybrat pevnou, nebo rozkládací…

 

Rozhodujte podle velikosti bydlení

Vaše rozhodování nejvíce ovlivní velikost a výbava vašeho domu, nebo bytu. Jestli máte velký dům s mnoha místnostmi a pokojem pro hosty, nemáte již důvod k nákupu rozkládací sedačky. Rozkládací gauče jsou totiž vhodné jen k občasnému přespávání hostů a dočasně tak nahrazují postel. Nejsou vhodné pro trvalé přespávání. Pokud tedy máte místnost, kam uložit své hosty, zvolte nákup klasické pevné pohovky. V této kategorii máte totiž na výběr z mnoha různých variant, které se nejvíce budou hodit k vašemu vybavení interiéru. Výběr pevné sedačky je téměř neomezený. Liší se nejen barvami, ale i mnoha různými designy. Pevné pohovky tak mohou dostávat zajímavé tvary i barvy. Právě u nich také nejdete různé podhlavníky, pohyblivé područky a podpěry nohou, na které u rozkládacích pohovek nezbývá prostor.

 

V jednoduchosti je síla

Za velkou výhodu pevných pohovek lze považovat i fakt, že v nich nejsou obsaženy žádné speciální mechanismy, které se v případě nesprávného používání mohou porouchat. Oprava takového poškození bývá zpravidla složitá a finančně nákladná. Nemůžete ovšem počítat s tím, že díky jednodušší konstrukci budou pevné pohovky levnější než ty rozkládací. Právě naopak. Díky velkému množství designových variant a trendových kousků, za které se, jak známo platí, jsou pevné sedačky dražší, než rozkládací modely. Ty jsou určeny hlavně k praktičnosti a nikoli jako dominantní část vašeho obýváku.