Rustikální nábytek je často zaměňován s pojmem masivní nábytek. Tyto dva druhy nábytku se od sebe ovšem liší a dávat je do jedné kategorie je velký omyl současné doby. V čem se tedy rustikální nábytek od toho z masivu liší? Kam se rustikální nábytek hodí nebo naopak neohodí?

Rustikální nábytek je specifický a lehce rozeznatelný díky svému designu a také díky povrchové úpravě dřeva, ze kterého je vyroben. Rustikální nábytek je laicky řečeno nábytek, který kopíruje selský styl, který byl typický pro vybavování interiéru našich prababiček. Jedná se tedy o nábytek venkovského stylu zhruba  první poloviny dvacátého století. Právě v současné době zažívá rustikální nábytek velký boom. Proč je tomu tak?

Dejte si pozor na kombinace

Prvním důvodem velké obliby rustikálního nábytku je jeho nezaměnitelný design. Tento druh nábytku dokáže z interiéru vytvořit zajímavé místo s příjemnou atmosférou. Jeho použití má ale i svá úskalí. Rustikální nábytek není vhodné kombinovat s ostatními druhy nábytku nebo jen s maximální opatrností. Absolutně se například nehodí do kombinace s nábytkem z lamina nebo právě z masivu, protože se jejich styly vzájemně „tlučou“. Naopak, rustikální nábytek lze dobře kombinovat s čalouněným nábytkem. Díky této kombinaci lze vytvořit zajímavý vzhled interiéru.

Super dlouhá výdrž

Druhým důvodem je specifická povrchová úprava rustikálního nábytku, díky které vám tento nábytek vydrží dlouhou řadu let a to bez větších nároků na údržbu. Rustikální nábytek se ve většině případů vyrábí z extrémně odolného dřeva borovice nebo dubu. Jeho povrch je potom upravován speciálními přírodními vosky, které mu právě dávají jeho zajímavý design. Nábytek je také ošetřován i zdravotně nezávadnými laky.

Při výběru rustikálního nábytku buďte opatrní a snažte se, aby jednotlivé kusy nábytku k sobě dobře ladily. Nabídka je široká – rustikální nábytek vyrábí mnoho českých ale i zahraničních firem.