Možná to sami znáte, sedíte doma nebo v kanceláři, někde v rohu vám na plné obrátky běží klasický vrtulový ventilátor, jenže vám je stále horko a nějaké příjemné ochlazení místnosti je naprostou utopií. V těchto chvílích přichází na řadu jediné – koupě klimatizace.

Velké firmy už o tom vědí. Váží si svých pracovníků a instalují do místností klimatizace. I pro ně to má značnou výhodu. Zaměstnanec není tolik unavený, není mu špatně, nechodí věčně na čerstvý vzduch, ale věnuje se jen své práci, protože pracuje v příjemném prostředí. Nemusíte ale pracovat ve firmě, abyste si stejné prostředí nemohli udělat i vy. Stačí si jen zodpovědět několik otázek – jakou klimatizaci koupit, s jakým výkonem a kolik za ni dám. Všechny tyto otázky vám zodpovíme. Chcete?

Na trhu jsou dnes k dostání různé typy klimatizací. Jako příklad můžeme uvést nástěnné klimatizace, případně mobilní klimatizace. Do bytu jistě jednu z variant rádi uvítáte, předtím byste ale měli vědět, že při jejich výběru není radno podceňovat výkon. Aby bylo dosaženo správné účinnosti klimatizace, platí pravidlo, že čím větší prostor se bude ochlazovat, tím větší má být. Někdo může namítat vyšší energetickou náročnost, to je sice pravda, ale opakem je fakt, že investice do úsporné klimatizace se vám brzy vrátí, protože ušetříte za náklady na energii.

klimatizace-do-bytu

Jakou klimatizaci do bytu

Protože může být montáž někdy obtížná, ideálním řešením do panelákového bytu je mobilní klimatizace. Její kouzlo je v tom, že jen strčíte šňůru do zásuvky a klimatizace vám běží. Jejich výhodou je dobrá účinnost, nejsou tolik drahé, není potřeba nějaká jejich větší montáž a můžete je libovolně použít v různých místnostech.

Mobilní klimatizace

To je naprostá pecka pro všechny, kdo netráví volné chvíle v bytě, ale vyráží také na chalupu. V tom případě vám mobilní klimatizace bude skvělým parťákem, protože jak už vypovídá z názvu, je přenosná, takže si ji sebou můžete prakticky kamkoliv. Navíc má i řadu jiných funkcí, jež můžete uvítat – mohou čistit vzduch, zvlhčovat jej nebo naopak odvlhčovat. Další užitečnou vychytávkou je nastvení různých teplot, tedy například při jaké teplotě se má klimatizace sama zapnout.