Hledáte originální záchodové mísy, které byste mohli instalovat i do menších prostor jakékoliv koupelny? Běžné toalety vás nebaví a chcete něco trendy? Skládací toaleta Iota je přesně pro vás. Pojďme si představit tuto novinku.

Snižte spotřebu vody – Iota vám to umožní

Jedná se o projekt dvou studentů z univerzity v Huddersfield na severu Anglie – Garetha Humphreyse a Eliotta Whiteleye. Ti se snažili změnit zavedený vzhled toalety a vytvořit něco originálního. Toaleta Iota vám ušetří nejen místo, ale i spotřebu vody, a to až o 50 procent oproti klasickým záchodovým mísám (na jedno spláchnutí jí tak stačí pouhých 2,5 litru vody). Navíc svým unikátním designem připomíná ulitu šneka.

aa

Jak funguje ekologická toaleta Iota

Před spláchnutím se toaleta Iota uzavře, díky čemuž je spláchnutí daleko účinější. Navíc vám ušetří až padesát procent vody, neboť ta teče ze shora a její unikátní konstrukce snadno dostane odpadní vodu do kanalizačních trubek.

a1

Klady a mínusy

Jestliže toužíte po originalitě, zapomeňte na běžné WC záchody. Zachodova misa Iota vám nabízí něco nového a zcela unikátního. Nepochybně se jedná o neotřelý kousek, který se snaží nabourat zavedenou rutinu a nápad těchto studentů je vskutku svérázný. Zůstává však otázkou, kolik lidí se nechá zlákat touto novinkou. Na jednu stranu hovoří kladně čísla v podobě úspory vody a prostoru v koupelně. Avšak na druhou stranu bude manipulace s touto záchodovou mísou natolik snadná, aby ji zvládl úplně každý? A co si myslíte vy o tomto kousku? Budou mít záchody v budoucnu zcela jinou podobu?

Stejně jako toaleta Iota vás může nadchnout netradiční podlaha v koupelně, pod níž se nachází několika metrová šachta. Jak takový pohled vypadá? Navštivte naši skleněnou podlahu.

Zdroj: youtube