Pokud máte rádi prvky moderního bydlení a chcete mít v tomto směru zařízenou i koupelnu, začněte třeba výběrem vhodného sprchového koutu, který dnes můžete sehnat v různém provedení a přesně takový, jenž bude ideální a zapadne do návrhu vaší koupelny.

S výběrem sprchového koutu je to stejné, jako když do domácnosti kupujete jinou a neméně důležitou věc, kterou budete pravidelně užívat. V prvé řadě se vám musí líbit, dále by měla splňovat vaše určité představy o funkčnosti a musí s koupelnou jako celkem utvořit harmonii. Těm, kterým vadí neustálé vybírání mezi jednotlivými vzorkovými prodejnami, si raději nechávají zhotovit sprchové kouty na míru. Není na tom nic špatného a je přeci fajn se známým pochlubit, že jste si sprchový kout navrhnuli sami.

Nadčasový design sprchových koutů

Většina lidí však volí standardní variantu, kdy navštíví specializované prodejny se sprchovými kouty a začínají hledat ideální model. Ne každý však ví, co dnešní sprchové kouty nabízí, z čeho jsou vyrobeny, jaké mají systémy otevírání, apod. Pokud opravdu uvažujete o pěkném moderním sprchovém koutu, který osvěží koupelnu, měli byste zaměřit svůj výběr na skleněné sprchové kouty. Ty jsou zhotoveny z tvrzeného neboli kaleného skla se zvýšenou termickou a mechanickou odolností, jenž vyrábí firma VV SKLO. Nemusíte se tedy bát, že by vám sklo do sprchového koutu při sebemenším neopatrném bouchnutí prasklo. Tvrzené sklo má velkou odolnost proti úderům, ohybovou pevnost a také tepelnou odolnost.

sprch_kouty02-262-800-600-80

Máte-li malou koupelnu, kde není dostatek místa na sprchový kout, můžete improvizovat pomocí sprchové zástěny. Ta se většinou skládá z dvou předních stěn a zadní část tvoří zeď s obklady. Pokud ovšem netrpíte nedostatkem místa, řešením mohou být i sprchové kouty bez vaničky, kdy voda ihned odtéká žlabem zabudovaným ve dlažbe do odpadního potrubí. Výhodou tohoto řešení je více prostoru pro sprchování nebo bezbariérový přístup.