Sluneční paprsky začínají s teplejšími dny pomalu a jistě pronikat skrz okna do domácností. Na jednu stranu je to příjemné, ovšem jsou situace, kdy už je potřeba vytvořit příjemnější prostředí. K tomu vám může pomoci stínící technika.

Jak se v nabídce zorientovat

V prvé řadě je potřeba se rozhodnout, zda budete volit venkovní stínění nebo vnitřní. Dále byste měli brát v potaz také vnitřní, případně venkovní nátěr a podle toho zvolit i přijatelnou barvu pro žaluzie, rolety či sítě proti hmyzu. Nabídka těchto produktů je více než pestrá, přičemž, dnes už nemusíte běhat od obchodu k obchodu a probírat se všelijakým sortimentem. Dnes už se dá pohodlně nakupovat z pohodlí domova. Své o tom mohou vyprávět spotřebitelé, kteří si na internetu zakoupili prostřednictvím sítě značkových prodejen a do domácnosti si nechali nainstalovat výrobky firmy Climax. K jejich spokojenosti je pádný důvod, neboť tato společnost je na trhu již dvacet let a patří k předním evropským výrobcům tohoto sortimentu. Certifikáty a řada ocenění hovoří o tom, že stínící technika vyrobená firmou Climax je kvalitní a spolehlivá, kdy je garantována prodloužená záruka na 4 roky, krátké dodací termíny a obsáhlá nabídka produktů v různém provedení.

Jaký produkt zvolit

Zde je to opět na posouzení každého jedince. Zaměříme-li se na vnitřní stínění, které bude u zákazníku zřejmě nejvíce vyhledávané, lze vybírat z produktů jako vnitřní žaluzie, látkové stínění, případně sítě proti hmyzu.

Vnitřní žaluzie

Asi nejvíce používaná stínící technika v domácnosti. Vyrábí se v nepřeberném množství, takže si jistě vybere každý. Jsou vhodné pro všechny typy oken a skládají se z kovového horního nosníku s vnitřním mechanismem, hliníkových lamel a ovládání. To může být řešeno táhlem, řetízkem nebo motoricky. Stejné je to i v případě lamel, kde si můžete zvolit jejich tloušťku buď 0,18 mm potažmo 0,21 mm. Vnitřní žaluzie jsou nenáročné na údržbu a dají se pořídit v příjemné cenové relaci.

Látkové stínění

Jedná se o moderní prvek do domácnosti s funkcí stínění, do kterého patří např. látkové rolety, plisé žaluzie, japonské posuvné stěny či vertikální žaluzie. V nabídce je široká paletu vzorů, včetně dětských motivů.

Sítě proti hmyzu

Neúčinější způsob, jak se nejen v létě bránit proti otravnému hmyzu, je pořídit si sítě proti hmyzu. Síťovina je vyrobena z poplastovaného sklolaminátového vlákna, které nepodléhá korozi a dobře snáší teplotní rozdíly. Dodává se buď v černé neb o šedé barvě. Typově můžete vybírat mezi sítěmi posuvnými, pevnými, rolovacími a luxusními plisé sítěmi. Pro vymezení i těch nejmenších míst mezi sítí a rámem okna nebo dveří, lze pořídit těsnící kartáče.