Podzim a zima. To je synonymum pro chladné počasí. I když tedy někdy to tak nevypadá, jelikož dvacetistupňové vedra v říjnu nejsou moc obvyklé. Ale vraťme se k tomu chladnému počasí. Znáte to, že přijdete domů a jediné na co myslíte je, že si vlezete pod deku a zapálíte svíčku? Uklidňující plamínek hořící svíčky dokáže úplné divy. Jejich relaxační vůně může třeba zlepšit vaši náladu, uklidnit nervy nebo zvýšit pozornost. Proto pro vás máme tipy na vůně, které si budete chtít kvůli jejich blahodárným účinkům zapálit.

JASMÍN
Pokud máte zrovna nějaké termíny, které nestíháte a jste permanentně ve stresu, tak jasmínová vůně je právě pro vás to pravé. A právě pro její uklidňující účinky se tato květinová vůně se již po staletí využívá v tradičních aromaterapeutických rituálech. Němečtí vědci dokonce zjistili, že vůně jasmínu se dá srovnat s účinky vália.

SPAAS SPIRITUAL JASMIN

VANILKA
Sladká vůně vanilky má velký vliv na vaši náladu. Dalo by se až říci, že její aroma je až dokonce povznášející a uvolňující. A ještě něco se za touto vůní skrývá, což asi ocení některé dámy. Sladké vůně omezují chutě! Je dokázáno, že když si zapálíte vanilkovou nebo kokosovou svíčku po večeři, nebudete mít chuť na sladký dezert. To zní báječně, že?

WODWICK VANILLA BEAN

CITRUS
Jena japonská studie poukazuje na to, že vůně citrusových plodů má vliv na efektivitu práce. Když zapálili tuto vůni v kanceláři, zaměstnanci udělali méně chyb než obvykle. Pokud ještě přidáte aroma eukalyptu, docílíte větší ostražitosti. Můžeme tak soudit, že toto spojení může být klíčem k produktivitě.

PARKS CANDLES LONDON KITCHEN

BOROVICE, CEDR
Zapalte svíčku s vůní borovice nebo cedru, zavřete oči a představte si, že procházíte se borovicovým lesem, naprostý klid, vnímejte jen vůni dřeva. To je úžasný relax, že? Nemusíte být ani v lese a vůně vás zbaví stresu a dostane vás do správné pohody.


YANKEE CANDLE THE PERFECT TREE

SKOŘICE
Potřebujete být soustředění? Bylo dokázáno, že vůně skořice zlepší vaši pozornost. Dejte si na stůl skořicovou svíčku a vdechujte kořeněnou vůni, a vyčistěte si svou mysl.


PARTYLITE CINNAMON WOODS

LEVANDULE
Nestihli jste jógu? Nevadí, nemusíte zoufat a řešením je svíčka. Nevěříte? Je dokázáno, že pokud si zapálíte svíčku s vůní levandule, její aroma sníží vaši srdeční frekvenci a pomůže vám zklidnit vaše tělo a jak se říká “dobije baterky”.

MATY’S LEVANDULE