Realizace systému teplovodního topení je cenově dostupnější než před lety, logicky se k ní proto přiklání stále více lidí. Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat a napadlo vás, že si teplo od podlahy pořídíte také, mějte na paměti, že skutečný komfort vám přinese pouze správně nainstalovaný kvalitní systém.

Zakázku svěřte zkušenému topenáři

Šetřit se má, ale jen na správném místě. Ptali jsme se odborníků a dotázaný instalatér Ostrava z řemeslnického cechu EKOMPLEX zdůraznil, že realizace podlahového topení je poměrně náročná činnost vyžadující patřičnou kvalifikaci a zkušenosti – obraťte se proto na někoho, kdo má prokazatelné reference. Čím více úspěšně realizovaných zakázek, tím lépe. Pokud vám někdo tvrdí, že pro něj „nic není problém“, prolustrujte si dotyčného o to důkladněji. Firma by s vámi měla v prvé řadě vyřešit připravenost stavby a zkonzultovat s vámi výšku a skladbu podlahy.

Jedním z předpokladů kvalitně odvedené práce může být patřičná certifikace, ovšem pouze od uznávané autority. Prokáže-li se firma referencemi, a navrch doloží certifikát nebo osvědčení k instalaci udělené výrobcem systému, pravděpodobně dostojí svým slibům.

Problémy nezažehná ani prodloužená záruka

Slib v podobě patnáctileté či ještě delší záruky je sice pěkný, ale co z něj, když firma nebude za pět let fungovat? Prodloužená záruční lhůta má vypovídající hodnotu jen od prověřené společnosti se stabilním zázemím. Takoví vodoinstalatéři by na trhu skutečně mohli být celou dobu životnosti podlahového topení.

Levný systém je jako časovaná bomba

Určitě jste slyšeli frázi „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“. V souvislosti s podlahovým topením se jí řiďte, a to i když vám bankovní konto praská ve švech. Topenáři Ostrava z EKOMPLEXU varují: podezřele levné výrobky nemohou být stejně kvalitní jako řádově dražší produkty. Cena je jednoznačně důležitým faktorem a rozhodně není moudré volit nejlevnější variantu. Úspora na kvalitě se dříve či později nepříjemně projeví, a vám nebude, než se dovolávat nápravy u firmy, která již možná ani nefunguje.