V období adventu se většina z nás snaží zkrášlit své domovy. Jeden méně, druhý zase více. Někdo období Vánoc prožívá v klasickém duchu, jiný se snaží vyzdobit svůj domov moderními vymoženostmi.

Stejně, jako většina lidí, si v období adventu pořizujeme vánoční stromeček. To, jak ho však ‚vyšperkujeme‘, je už pouze na naší fantazii a možnostech. Můžeme se přiklonit ke klasickým slaměným ozdobám, nebo použít skleněné koule. Co však nesmí nikdy chybět, je vánoční hvězda a řetez, který můžeme udělat z papíru, nebo si pořídit vánoční osvětlení. To lze využít nejen na stromeček, ale i na prosvětlení našich oken, aby ozářilo náš dům zvenčí i zevnitř. Další možností je vlepit na okna papírové sněhové vločky. Domov by mohly prozářit rovněž světelné koule, které jsou zevnitř opatřeny LED osvícením.

Vánoční výzdoba bytu

Hledáte tipy na vánoční výzdobu? Abychom dětem zpříjemnili období vánoc, můžeme s nimi vyrobit vánoční sněžítko. Stačí vybrat malou sklenici, která je uzavíratelná. Do sklenice přidáme jednu třetinu glycerinu spolu se třpitkami všeho druhu. Zbytek sklenice, tedy zbylé dvě třetiny, dolejeme vodou, vše dobře promícháme a na víčko přilepíme vodostálým lepidlem postavičku symbolizující vánoční, popřípadě zimní období, třeba sněhuláka, nebo stromeček z porcelánu. Víčko následně zalepíme a zašroubujeme. Děti můžou sněžítko později využít i jako těžítko. A hotovo! Na světě je skvělá vánoční výzdoba. Inspirace může přijít odkudkoliv. Pokud vám nápady do hlavy ale příliš nepůjdou, zkuste prohledat internet nebo časopisy, kde budete mít nespočet vánočních motivů a ozdob, jež si můžete poté vyrobit.

Vánoční výzdoba, inspirace na adventní věnec

Každý si rád zapálí každou adventní neděli svíčku na podomácku udělaném věnci. Pokud si myslíte, že jeho výrobu nezvládnete, jste na omylu. S trochou fantazie a trpělivosti si dokážete doma připravit skvělý adventní věnec. Na jeho výrobu vám postačí polystyrenový věnec a pár větviček jehličnatého stromu, který najdete kdekoliv v přírodě. Ty na polystyrenový věnec nalepíte tavnou pistolí a místo svíček použijete třeba dekorační LED osvětlení. Následující věnec můžete naaranžovat na dveře nebo stěnu.