Potřebujete pořídit nové povlečení, ale nevíte, podle čeho se rozhodnout? Je jasné, že nejčastějšími faktory jsou cena a také vzhled. Kromě toho byste také měli brát ohled na materiál povlečení.

Mikroplyš zahřeje, satén má punc kvality

Povlečení je vyráběno z různých materiálů, nejznámější z nich je satén, mikroplyš či krep. Každý z těchto druhů je něčím specifický a podle toho nabízí také různé výhody a nevýhody. Krepové povlečení je vyrobeno z bavlny, která je v krepové úpravě a mezi jeho největší přednosti patří to, že jej lze velice jednoduše udržovat a žehlit. Mikroplyšové povlečení vám zase nabídne skvělou výhřevnost a je tak vhodné do chladnějších prostor, případně tehdy, pokud rádi usínáte s otevřeným oknem i v jiných měsících, než jsou ty letní.

Satén se dokonale přizpůsobí okolní teplotě

Velmi oblíbeným materiálem je satén, který se vyznačuje kvalitní tkaninou, jenž se vyrábí z dlouhovlákné česané bavlny. Ta je oproti jiným typům povlečení mnohem hladší a také lépe splývá. Výhody saténového povlečení jsou v jeho pevnosti, dokáže se přizpůsobit aktuálním teplotním podmínkám a je oblíbený pro svůj luxusní vzhled. Stejně jako mikroplyš má saténové povlečení dobrou výhřevnost v zimních měsících a v létě naopak zase příjemně chladí. Chcete-li obdarovat vaše blízké nějakým pěkným dárkem, zkuste popřemýšlet o nějakém kvalitním povlečení. Saténové by určitě bylo tou správnou volbou.

Saténové povlečení pro zamilované

Pokud si chcete užívat romantické chvilky v luxusním povlečení, máme pro vás dobrý tip na saténové povlečení Valentin, které je svým vzhledem jako stvořené pro zamilovaný pár. Design povlečení je provedený ve tvaru velkých srdcí a to celé následně dokresluje černo bílý podklad. Povlečení je vyrobeno ze 100% bavlněného saténu. Zapíná se na zip, tudíž se nemusíte zdržovat tolik nepraktickým zapínáním na knoflíky.

a

Na závěr nesmíme zapomenout také na to, že povlečení má i ochrannou funkci proti znečištění lůžkovin. A to platí i v případě saténového povlečení.