Samolepky na zeď jsou velmi vkusným doplňkem. V interiéru dokáží vytvořit zajímavý prvek a dodat mu jedinečný vzhled. Při jejich výběru je ale nutné mít na paměti hned několik důležitých věcí. Jak tedy správně vybrat samolepku na zeď?

 

 

Začněte výběrem místa

Pokud uvažujete o samolepce na zeď, nejdříve si dobře promyslete, kde ji chcete mít a ujasněte si účel, jaký chcete, aby samolepka splňovala. Jinak se totiž vybírají samolepky, které se mají stát dominantou pokoje a jinak samolepky, které se mají stát pouhým doplňkem. Pokud chcete dominantu – vybírejte samolepky velkých rozměrů, pokud doplňky – zaměřte se na samolepky malých rozměrů a pořiďte si jich více. Samolepky se hodí téměř kamkoliv. Výborně vypadají nad sedací soupravou nebo nad postelí v ložnici, k dostání jsou také samolepky, které se výborně hodí do kuchyní, koupelen nebo i do dětských pokojů – zkrátka všude, kam vás napadne. Pamatujte především na to, že místo, kam chcete samolepku umístit, musí být absolutně hladké.

Styl podle prostředí  a vkusu

Pokud jste vybrali místo, je ten pravý čas na vybrání designu samolepky. Současný trh nabízí nespočet designů. V nabídce jsou samolepky s přírodními vzory rostlin nebo zvířat – ty se hodí hlavně do ložnic, kuchyní a koupelen, dále například samolepky s abstraktními nebo geometrickými vzory, které se hodí do moderních obývacích pokojů. V nabídce jsou i samolepky s dětskými motivy, čínskými znaky a mnoho dalších. Při výběru samolepky existuje pouze jedno pravidlo – vsaďte na vlastní vkus. Samolepka by také měla odpovídat celkovému ladění vašeho interiéru. Pokud máte například moderní interiér – vsaďte na geometrické nebo abstraktní vzory, jestliže máte domácnost zařízenou například v rustikálním stylu – potom se k vám budou skvěle hodit samolepky s přírodními motivy.

Nebojte se

Samolepek na zeď se rozhodně nemusíte bát, nalepit je zvládne každý. Stačí si najít jen pár minut času! Pozor – samolepky ale nakupujte pouze u prověřených výrobců!