Dnešní doba si žádá nábytek, který nebude jen plně funkční a praktický, ale i elegantní z dobře udržovatelných materiálů. To se netýká pouze obýváku, ale i ložnice a dětského pokoje. Mnohdy se výběr šatní skříně může jevit, jako úkol nelehký. Nejdůležitější ze všeho je vycházet v prvé řadě z toho.

  • Kolik osob obývá domácnost
  • Jak velkým dalším úložným prostorem disponujeme
  • Místem, kam chceme šatní skříň umístit
  • Hloubka, šířka, vnitřní uspořádání – Šatní a policová část
  • Vhodnosti materiálu, aby ladil s ostatním vybavením

Ušetřit prostor bývá jedním z hlavních pilířů dnešní doby na vybavení domácnosti. Bohužel většina z nás bydlí v ne příliš velkém bytě a velmi rádi šetříme prostorem. Vždyť se do bytu musí vejít ještě i další důležité věci. Šatní skříň je jednou z možností, jak prostor ušetřit a mimo jiné některé se dokonce dají využít i k přepažení místnosti.

Rozdělení skříní

Skříně dělíme podle jejich využití na šatní, která je určená k věšení oblečení a část policovou. Vhodná je variabilita a možnost ubírat či přidávat police podle potřeb. Tím předejdete nutnosti nákupu další skříně v případě, že se vaše rodina rozroste o dalšího člena. Samozřejmě jinak vybíráme skříň do ložnice a dětského pokoje.

Šatní skříň do ložnice

Zatímco v ložnici je lepší kombinovaná skříň, kvůli množství oděvů, které musí skříň pojmout. V dětském pokoji mohou být skříně samostatně stojící, které jsou součástí dětských stěn. Předpokládá se, že časem stejně dítěti dětský pokoj vyměníte za studentský. Z tohoto důvodů se šatní skříně nejčastěji umisťují na místa, kde zůstanou dlouhodobě. Tím jsou především ložnice nebo předsíně. V předsíni však musíme pamatovat na ponechání prostoru pro botník a věšáky na oblečení, které zrovna nosíte (bundy, kabáty). Skříň s dostatkem úložného prostoru a posuvnými dveřmi může dodat vaší ložnici nejen šmrnc, ale i ušetřit místo, pro další možné vybavení.