Žebříkové radiátory jsou stále více a více oblíbené. Lidé si je kupují hlavně díky příjemnému designu a dostupné ceně. Jaké vhodné topení vybrat právě do té vaší koupelny?

Finanční dostupnost

Pro nenáročné zájemce topení nevyjde draho. Pokud si vyberou jeden z nejlevnějších a nejzákladnějších výrobků na trhu, cena je se vším všudy přijde na několik málo tisíc. Ale nenechte se zmást. Pro náročnější klientelu jsou ceny podstatně vyšší. Přejete-li si totiž neobvyklý tvar či barvu jinou než bílou, připlatíte si. Nejen tato dvě kritéria zvyšují cenu výrobku. Záleží také na materiálu a konstrukci. Poté tedy počítejte, že se cena vašeho vybraného topení může pohybovat až v několika desítkách tisíc korun. Avšak samozřejmě stále platí pravidlo, že za kvalitu se vyplatí připlatit.

Různá provedení

Jak již bylo zmíněno v prvním odstavci, žebříkové topení je dostupné v různých provedeních. Zakoupit si jej můžete z nerezu, chromu či v kombinaci několika různých materiálů. U některých levnějších kusů se však můžete po krátké době setkat s tím, že vám začne „reznout“ a budou tu jisté známky opotřebení. Vybrat si můžete také barvu, aby vám ladila k interiéru koupelny. Jak už bylo ale zmíněno, za tento luxus si sáhnete do kapsy. Bývají také typy elektrické a teplovodní. Teplovodní se zahřívají delší dobu.

radiátor 2

Výhody a nevyýhody

Mezi velké plus řadíme snadnou údržbu. Topení stačí umývat vlhkým hadrem, neboť má hladký povrch, který se snadno udržuje. Také na něm krásně a rychle usychají mokré ručníky a osušky. Jako další výhodu bereme to, že nezabírá žádný prostor v koupelně a prostor nezmenšuje. Navíc se dá sladit se zbytkem nábytku v koupelně a může se z obyčejného topení stát krásný trendy doplněk. U dražších typů se také můžete setkat s tím, že trubky bývají velice často prohnuté směrem do místnosti, což samozřejmě usnadňuje odkládání větších ručníků přes topení a také již zmíněné čištění.

Musíte počítat s tím, že se žebříkové topení delší dobu zahřívá, tuto vlastnost můžeme vnímat jako negativní a je s tímto faktem lepší počítat dopředu. Pokud však topení rozehřejete s větším časovým předstihem, můžete si tento problém odškrtnout. Další bod je, že tento typ topení neřeší problém studených koupelnových dlaždic na podlaze a je tedy ještě lepší pořídit si k tomu podlahové topení. Ale to už záleží na každém samotném jedinci, jak si s tímto nedostatkem poradí.